Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zmiana trenera w Treflu Gdańsk

Zmiana trenera w Treflu Gdańsk

fot. archiwum

Grzegorz Ryś nie jest już trenerem siatkarzy Trefla Gdańsk i nie pojechał na mecz do Bełchatowa. Stanowisko po przejął Dariusz Luks, dla którego byłby to powrót na ławkę trenerską gdańszczan i to on poprowadzi już Trefl w jutrzejszym spotkaniu.

Grzegorz Ryś prowadził w przeszłości kadrę narodową juniorów, z którą zdobył srebrny medal ME oraz mistrzostwo świata w 2003 roku. W sezonie 2002/2003 prowadził zespół Morza Szczecin, a następnie zasiadł na ławce trenerskiej AZS Olsztyn, z którym dwa razy stawał na 2. miejscu podium PLS. Po olsztyńskiej przygodzie wyjechał do Egiptu, gdzie był selekcjonerem tamtejszej reprezentacji. Po powrocie do Polski został trenerem w SMS w Spale, a pod koniec ostatniego sezonu objął zespół Avii Świdnik, jednak nie udało mu się obronić przed spadkiem z I ligi. Od tego sezonu Grzegorz Ryś został pierwszym trenerem beniaminka PlusLigi, Trefla Gdańsk.

W dziewięciu rozegranych przez gdańszczan spotkaniach ligowych zespół doznał siedmiu porażek i wygrał dwa spotkania. Z pięcioma punktami na koncie zajmuje ostatnie miejsce w na półmetku PlusLigi. – Zespół został stworzony z myślą o przyszłości, tak, by za kilka lat stanowił poważną siłę w polskiej siatkówce. Ja podjąłem się tej pracy u podstaw, budowania drużyny i do wczoraj wszystko przebiegało zgodnie z planem. Być może wyniki nie były zgodne z oczekiwaniami, ale widać było pierwsze postępy. Zespół na pewno został dobrze przygotowany pod względem fizycznym, wiele zrobiliśmy jeśli chodzi o taktykę – mówi Strefie Siatkówki Grzegorz Ryś. – Chciałbym tu podkreślić zaangażowanie i niezwykłą motywację całego zespołu, to ciekawa grupa ludzi, którzy już tworzyli zespół i zaczęli prezentować określony styl gry. Mają swoje ambicje i z pewnością jest to dobra grupa do pracy. Mam nadzieję, że tak jak do tej pory będą robić postępy, a gra będzie coraz bardziej skuteczna – powiedział były już szkoleniowiec Trefla.

Ostatni mecz Trefl przegrał 0:3 w Warszawie z AZS Politechniką i działacze beniaminka postanowili rozwiązać kontrakt z trenerem Grzegorzem Rysiem. Informacja została już potwierdzona przez klub, a nazwisko nowego trenera ma zostać przedstawione po dzisiejszym wieczornym treningu.Według naszych informacji w Bełchatowie pojawić ma się Dariusz Luks, obecnie trener pierwszoligowych siatkarek PLKS Pszczyna. To pod wodzą tego szkoleniowca gdańszczanie awansowali do ekstraklasy. W czwartek to on ponownie zasiądzie na ławce trenerskiej Trefla i możliwe, że pozostanie na niej na dłużej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved