Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

W środę rusza VII Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii

fot. archiwum

Avia Świdnik, Czarni Radom, Jadar Siedlce i Zapadny Bug Brześć - to obsada VII Memoriału Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik. Zmagania potrwają dwa dni, a tytułu wywalczonego przed rokiem bronią siatkarze z Białorusi.

– Udało nam się zgromadzić mocne zespoły – powiedział Kurierowi Lubelskiemu Mariusz Kowalski, szkoleniowiec Avii Świdnik. – Początkowo w turnieju miało zagrać sześć zespołów, ale nie udało się tylu zebrać. Dla nas gra z mocnymi przeciwnikami będzie bardzo dobrym przetarciem przed spotkaniami, które czekają nas na koniec sezonu. Bez względu na to, ile meczów wygramy i które miejsce zajmiemy, będzie to pożyteczna impreza.

Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii poświęcony jest zawodnikom, którzy w tragicznych okolicznościach odeszli od nas. W historię klubu wpisane są trzy dramatyczne wydarzenia. W 1976 roku zginęli dwaj zawodnicy: Henryk Siennicki i Zdzisław Pyc, wracający z meczu ekstraklasy z Płomieniem Sosnowiec. W 2004 roku w wypadku w Bogucinie życie stracili kolejni gracze żółto-niebieskich – Łukasz Jałoza, Wojciech Trawczyński i Jakub Zagaja. Trzy lata później w wypadku zginął Łukasz Maziak.

TERMINARZ MEMORIAŁU28.12 – środa
Avia Świdnik – Zapadny Bug Brześć
Czarni Radom – Jadar Siedlce
Zapadny Bug Brześć – Jadar Siedlce
Avia Świdnik – Czarni Radom

29.12 – czwartek
Czarni Radom – Zapadny Bug Brześć
Avia Świdnik – Jadar Siedlce

Wszystkie spotkania odbędą się w hali w Świdniku, wstęp na mecze jest wolny.

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved