Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Polska to nie jest łatwy kraj dla kędzierzyńskich Francuzów

Polska to nie jest łatwy kraj dla kędzierzyńskich Francuzów

fot. Cezary Makarewicz

Nie ma wątpliwości, że przenosiny do Polski były dla nich trudne. O ile Guillaume Samica wcześniej grał już w kilku zagranicznych klubach, Antonin Rouzier występował jedynie w Belgii, więc różnice pomiędzy Polską i Francją są dla niego bardziej odczuwalne.

Sporym kłopotem jest bariera językowa. – Trener mówi do mnie po włosku, a z zawodnikami rozmawiamy po angielsku lub trochę po włosku. Jednakże ja nie znam tego języka zbyt dobrze, dlatego Guillaume tłumaczy mi, jeżeli coś jest niezrozumiałe – opowiada Antonin Rouzier. Staram się pomagać, udzielam mu wskazówek, jestem dla niego trochę przewodnikiem, trochę tłumaczem. To przecież tak naprawdę jego pierwszy pobyt w zagranicznym klubie. Ja mam łatwiej, mówię po włosku, więc łatwo mi się komunikować z trenerem, a poza tym od wielu lat gram w zagranicznych klubach, grałem już w Polsce w przeszłości i w związku z tym łatwiej jest mi się zaadaptować – zauważa Guillaume Samica.

Nie dziwi także, że obaj siatkarze spędzają czas razem. – Odwiedzamy czasami Katowice albo Kraków – mówi Samica. – W Krakowie zwiedziliśmy chyba wszystko, co się dało, bardzo podoba mi się to miasto – dodaje Rouzier.

Więcej w serwisie gazeta.pl 

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved