Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Nerwowo w Białymstoku

Nerwowo w Białymstoku

fot. archiwum

Atmosfera w zespole białostockich siatkarek po przegranej w Pucharze Polski daleka jest od ideału. Niektóre z zawodniczek podważają kompetencje trenera. Władimir Wiertiełko zarzuca natomiast im m.in. brak motywacji.

Przegraliśmy, bo nie tworzyliśmy zespołu. Każda siatkarka grała sama. Nie było koncentracji i motywacji – podsumował mecz trener gospodyń, Władimir Wiertełko. To dobry opis tego co się działo, ale właśnie rolą białoruskiego szkoleniowca jest scalenie drużyny i prowadzenie jej. Tymczasem nie dość, że gołym okiem było widać brak należytej współpracy Wiertełki z jego asystentem, Czesławem Tobolskim, to jeszcze doszło do kłótni z zawodniczkami.

W ostatnim secie Wiertełko podszedł do kwadratu dla rezerwowych i w ostrych słowach starł się z Aleksandrą Kruk.Nasz trener zmienił skład po wygranym pierwszym secie i następne trzy nam się nie udały – to przyczyna porażki według rozgrywającej Lucie Muhlsteinovej.

Jeszcze dalej w rozmowie z portalem sportowefakty.pl idzie Dominika Sieradzan. Trener zaczął robić zmiany, nie rozumiem dlaczego. W pierwszym secie rywalki nas dogoniły, ale tę partię zwyciężyłyśmy. Wygranego składu się nie zmienia, a trener zrobił roszady. Szkoleniowca nie było z nami przez tydzień. W tym czasie my ćwiczyłyśmy i przygotowywałyśmy się. Trenowałyśmy pod okiem trenera Czesława Tobolskiego. Miałyśmy opracowane systemy i pucharowy mecz był po to, aby to potrenować. Niestety przyjechał trener Wiertiełko, zrobił swoją koncepcję i wszystko poszło w niwecz – stwierdza atakująca AZS-u.



AZS przypomina rozhukanego konia, z opanowaniem którego Białorusin sobie nie radzi. Puchar Polski można odżałować, bo nie są to dla zespołu priorytetowe rozgrywki. Jeśli jednak pretensje i kłótnie zastąpią współpracę, niczego dobrego to nie wróży.

źródło: gazeta.pl, Kurier Poranny, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved