Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jiri Popelka wraca do Kędzierzyna-Koźla

Jiri Popelka wraca do Kędzierzyna-Koźla

fot. archiwum

Z powodu kolejnej kontuzji Sebastiana Świderskiego ZAKSA szukała przyjmującego. Wybór padł na Jiriego Popelkę, który 7 lat temu grał już w Kędzierzynie-Koźlu. Miniony sezon spędził we Włoszech, a ostatnio grał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Reprezentant Czech występował w barwach Mostostalu-Azoty w sezonie 2003/2004. W drużynie mistrzów Polski zastąpił na pozycji atakującego Pawła Papke. W zespole prowadzonym przez Waldemara Wspaniałego rozegrał jeden sezon. Kędzierzynianie wypadli wówczas poniżej oczekiwań, bo zajęli szóste miejsce w lidze i odpadli w fazie grupowej Ligi Mistrzów. – Popelka wypadł jednak nieźle. Były mecze, gdy zdobywał po 30 punktów – wspomina prezes ZAKSY, Kazimierz Pietrzyk.

Teraz Popelka występuje na pozycji przyjmującego. Ma 34 lata i 204 cm wzrostu. Po odejściu z Kędzierzyna-Koźla dwa sezony spędził w lidze rosyjskiej. Później grał w Turcji, Francji i Niemczech. Dwa ostatnie sezony spędził we Włoszech. Potem trafił do Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. – Ostatnio zawodnik ten grał w Dubaju, ale coś tam się nie dogadał z działaczami i rozwiązał kontrakt. Prowadziliśmy rozmowy jeszcze z dwoma innymi siatkarzami, ale doszliśmy do porozumienia z Czechem i finalizujemy kontrakt – dodał Kazimierz Pietrzyk.

Jiri Popelka jest reprezentantem swojego kraju. Na ostatnich mistrzostwach Europy występował w podstawowym składzie czeskiej drużyny. W ZAKSIE zagra do końca tego sezonu.źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved