Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO A na półmetku rundy zasadniczej

PRO A na półmetku rundy zasadniczej

Na półmetku rundy zasadniczej w lidze francuskiej króluje Poitiers, które wróciło na fotel lidera po pokonaniu w hicie kolejki Tours. Ważną wygraną odniósł zespół Marcela Gromadowskiego, pokonując 3:0 na własnym parkiecie Paris Volley.

13. kolejka ligi francuskiej rozgrywana była na raty. Pierwszy mecz tej kolejki, pomiędzy Toulouse i Narbonne, został rozegrany już 1 grudnia. Gospodarze nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem beniaminka 3:0. – Dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie. Zagraliśmy agresywnie wtedy, kiedy trzeba było i bardzo dobrze we wszystkich elementach gry. Mieliśmy perfekcyjne przyjęcie, co pozwalało naszemu rozgrywającemu grać tak, jak potrafi najlepiej, szybko i angażując wszystkich atakujących – skomentował wygraną swojego zespołu Cédric Enard.

TOAC-TUC Toulouse – Narbonne Volley 3:0
(25:16, 25:22, 25:12)

Ważną wygraną odniosło Montpellier, pokonując na własnym boisku Paris Volley, bez straty seta. Do zwycięstwa swoją drużynę poprowadził Julien Lyneel, który zdobył 18 punktów, najwięcej w całym spotkaniu. Zaledwie dwa oczka mniej zapisał na swoim koncie Marcel Gromadowski, który w ataku zdobył 14 punktów (przy skuteczności 44%), po 1 punkcie blokiem i zagrywką. To zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Arnauda Josseranda umocnić się na trzecim miejscu.

Montpellier – PUC Volley-Ball Paris 3:0
(25:22, 28:26, 25:19)

Zacięty pojedynek stoczyły ze sobą zespoły Tourcoing i Nantes Rezé. Gra obydwu drużyn falowała – w pierwszym secie goście niemal nie popełniali błędów i gładko wygrali, by w następnej partii zagrać dokładnie odwrotnie. Trzecia partia ponownie należała do nich, ale czwartą Tourcoing zaczęło od prowadzenia 6:0 i mimo, że przyjezdni mieli szansę zakończenia tego spotkania, bo doprowadzili do remisu 17:17, to jednak konieczne okazało się rozegranie tie-breaka. W nim lepsi okazali się podopieczni Martina Demara, do czego w dużej mierze przyczyniła się świetna gra Tony’ego Krolisa.

Tourcoing Lille – Nantes Rezé 2:3
(17:25, 25:18, 20:25, 25:18, 10:15)

Sporą niespodziankę sprawiło Ajaccio, które na własnym parkiecie pokonało wyżej notowane Beauvais. Wyspiarze mogli wygrać nawet za trzy punkty, gdyż prowadzili już w całym meczu 2:1, jednak goście walczyli do końca i okazali się lepsi w niezwykle zaciętej końcówce czwartego seta. Na szczęście dla miejscowych w decydującej partii ich gra w obronie była bez zarzutu, swoje na skrzydłach robili Wiliam Price oraz Victor Batista (razem zdobyli 54 punkty) i wygrana gospodarzy stała się faktem. Dzięki zdobytym w tym spotkaniu dwóm punktom, Ajaccio uciekło ze strefy spadkowej.

GFCOA Ajaccio – Beauvais Oise 3:2
(25:27, 25:21, 25:19, 30:32, 15:8)

W piątkowy wieczór doszło do hitowego pojedynku na szczycie, w którym Poitiers zmierzyło się z Tours. Jak przystało na mecz lidera z wiceliderem, spotkanie obfitowało w zwroty akcji i zakończyło się dopiero w pięciu setach. Po stronie gospodarzy dobre spotkanie rozegrał Nicolas Marechal, notując 21 oczek na koncie, po drugiej stronie siatki najwięcej punktowali David Konecny i Yosleider Cala Geraldo (zdobywając odpowiednio 18 i 19 punktów). Ostatecznie wygrali podopieczni Oliviera Lecat, którym ta wygrana pozwoliła wrócić na pierwsze miejsce na półmetku rundy zasadniczej.

Stade Poitevin – Tours Volley-Ball 3:2
(26:24, 18:25, 19:25, 25:20, 15:8)

Pisanie, że drużyna z Lyonu doznała kolejnej porażki powoli staje się nudne. Takie są jednak fakty. Tym razem pogromcą okazała się drużyna z Sète, która po wtorkowym sukcesie w pucharze CEV (awans do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się z Resovią Rzeszów) odniosła kolejne zwycięstwo, pokonując beniaminka 3:1. Istnym „katem” liończyków okazał się Marien Moreau, który zdobył aż 27 punktów. Na jego skuteczne ataki gospodarze nie byli w stanie nic poradzić. Podopieczni Fabrice’a Chalendara pozostają więc czerwoną latarnią ligi, zamykając tabelę z dorobkiem zaledwie 7 punktów.

ASUL Lyon Volley – Arago de Sète 1:3
(25:21, 23:25, 15:25, 19:25)

Spotkanie pomiędzy AS Cannes i Rennes odbędzie się 29 grudnia.