Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niedoszły zawodnik Farta Kielce zagra w San Giustino

Niedoszły zawodnik Farta Kielce zagra w San Giustino

fot. archiwum

Pech Sasy Starovicia w 1. kolejce Serie A spowodował, iż drużyna Energy Resources San Giustino została z zaledwie jednym nominalnym atakującym. Sytuacja ta uległa zmianie dopiero w ubiegły piątek, kiedy to z klubem związał się niedoszły zawodnik Farta Kielce.

W inauguracyjnej kolejce włoskiej Serie A atakujący drużyny San Giustino, Sasa Starović, zerwał więzadła w prawym kolanie. Kontuzja ta wykluczyła Serba z gry na przynajmniej sześć miesięcy, co spowodowało, że ekipa Ferdinando De Giorgiego została bez podstawowego atakującego. Do tej pory na tej pozycji grał były zawodnik Lube Banca Maceraty, Andrea Bartoletti, bądź dobrze znany w Polsce – Tine Urnaut. Roszady te nie przyniosły jednak oczekiwanych skutków – zespół radzi sobie zdecydowanie poniżej oczekiwań i zajmuje dalekie, trzynaste miejsce w ligowej tabeli.

Sytuacja ta mocno zaniepokoiła włodarzy Energy Resources San Giustino, którzy postanowili poszukać wzmocnień na osłabionej pozycji atakującego. Nowym nabytkiem klubu z Umbrii jest zawodnik reprezentacji Stanów Zjednoczonych, Evan Patak, który ostatni sezon spędził w Korei. Siatkarz do Włoch przybył w ubiegły piątek.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved