Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Sławomir Szczygieł: Elementem decydującym była zagrywka

Sławomir Szczygieł: Elementem decydującym była zagrywka

fot. archiwum

Gracze z Będzina cieszą się z awansu do kolejnej rundy pucharu Polski. Sławomir Szczygieł przyznaje, że bardzo dużą rolę w wygranej odegrały inne piłki, niżeli te jakimi gra się w PlusLidze. - Dla siatkarzy, którzy nie trenują nimi na co dzień to jest katastrofa - mówi.

Jak to się stało? Do Będzina przyjeżdża szósty zespół z PlusLigi i dostaje „lanie" od siatkarzy z pierwszej ligi.

Sławomir Szczygieł: Odpowiedź zawarta jest w jednym szczególe, który nazywa się Molten. To tymi piłkami trenujemy na co dzień, ciężko się nimi gra. Nawet parę dni treningów nie wystarcza. Pamiętam kiedy grałem w Sosnowcu, w lidze graliśmy Moltenami, w Lidze Mistrzów – Mikasami. To była katastrofa. Nie dało się przestawić z jednej piłki na drugą. To jest nasz duży atut, więc ja to powtarzałem przed tym meczem. Kto przyjedzie z PlusLigi, będzie miał ogromne problemy z tymi piłkami.

Teraz waszym przeciwnikiem będzie Skra Bełchatów – aktualny mistrz Polski. To będzie ogromne wydarzenie dla takiego miasta jak Będzin. Jak podejdziecie do tego meczu?Podejdziemy do tego, jak do normalnego meczu. Po świętach zaczniemy się martwić, co dalej. Szkoda na Bełchatów oglądać jakiekolwiek materiały video, ponieważ nie wiadomo kto zagra w „szóstce". Podejdziemy do tego spotkania z marszu.

Słowa Mateusza Zarankiewicza się sprawdziły. Zadecydowała mocna zagrywka odrzucająca farciarzy od siatki?

Tak, to zagrywka była elementem decydującym. Powtarzam, gra tymi piłkami dla siatkarzy, którzy nie trenują nimi na co dzień to jest katastrofa.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved