Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski już nie dla inżynierów, Indykpol AZS gra dalej

Puchar Polski już nie dla inżynierów, Indykpol AZS gra dalej

Podopieczni Radosława Panasa wczoraj awansowali do kolejnej rundy Challenge Cup, natomiast dzisiaj musieli pożegnać się z Pucharem Polski. W Nidzicy, gdzie rozgrywane było spotkanie, „inżynierowie" w trzech setach ulegli olsztyńskiemu Indykpolowi AZS.

Stołeczni na brak pracy przed świętami narzekać nie mogą. W minioną niedzielę akademicy z Warszawy rozgrywali mecz ligowy z beniaminkiem PlusLigi, Lotosem Trefl Gdańsk, a wczoraj po tie-breaku awansowali do kolejnej rundy Challenge Cup, pokonując białoruskiego Metallurga Żłobin. Mimo że mecz zakończył się bardzo późno, dzisiaj rano, w doskonałych nastrojach podopieczni Radosława Panasa rozpoczęli operację „Nidzica", gdzie rozgrywany był mecz V rundy Pucharu Polski z Indykpolem AZS Olsztyn. Na dobre humory nie mogła też narzekać drużyna z Olsztyna, której przerwa w rozgrywkach ekstraklasy doskonale zrobiła. Podopieczni Tomaso Totolo byli sprawcami największej niespodzianki kolejki, pokonując lidera z Kędzierzyna-Koźla 3:1.

Warszawiacy bardzo chcieli się zrewanżować ekipie ze stolicy Warmii i Mazur za porażkę ligową, jednak widać było po nich trudy wczorajszego, pięciosetowego spotkania. Indykpol AZS wygrał pierwszą partię 25:21. Dużo więcej walki było w drugiej odsłonie meczu, której losy toczyły się do ostatniej piłki. Ostatecznie wygrali ją olsztynianie pokonując AZS Politechnika na przewagi 25:23. Set numer trzy toczył się pod dyktando ekipy Tomaso Totolo, a wynik meczu ustalił Mariusz Gaca blokując Grzegorza Szymańskiego. W kolejnej, szóstej rundzie Pucharu Polski akademicy z Olsztyna zmierzą się z Asseco Resovia Rzeszów.

Indykpol AZS Olsztyn – AZS Politechnika Warszawska 3:0
(25:20, 25:23, 25:17)

AZS Olsztyn: Hernan, Ferens (13), Gaca (12), Gunia (6), Siezieniewski (7), Krzysiek (15), Mierzejewski (libero) oraz Stelmach i Łukasik (1)
AZS Politechnika Warszawska: Gałązka (3), Gorzkiewicz (2), Krzywiecki (8), Szymański (10), Zajder (7), Jakopin (4), Olenderek (libero) i Wierzbowski