Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Paulina Maj: To jest sport, nie zawsze się wygrywa

Paulina Maj: To jest sport, nie zawsze się wygrywa

fot. archiwum

W miniony weekend zmierzyły się ze sobą lider oraz wicelider tabeli PlusLigi Kobiet - Trefl Sopot i Muszynianka Muszyna. Sopocianki musiały uznać wyższość rywalek przez co spadły na drugą pozycję. - Trzeba umieć przyjąć porażkę - mówiła Paulina Maj.

Porażka z Muszynianką kosztowała Atom Trefl utratę pozycji lidera PlusLigi Kobiet. – To było chaotyczne spotkanie. Raz jedna drużyna sobie lepiej radziła, a raz druga. Po drugim secie myślałyśmy, że znalazłyśmy już receptę na Muszynę. Jednak w połowie trzeciego seta straciłyśmy zbyt dużo punktów z rzędu i przegrałyśmy tę partię – tłumaczyła Maj w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl. – To samo powtórzyło się w ostatniej odsłonie. Traciłyśmy punkty seriami i potem ciężko z takim przeciwnikiem, jak Muszyna, odrabiać straty.

Zawodniczka miała też trochę pretensji do pracy sędziów, którzy dość często podejmowali kontrowersyjne decyzje, głównie na niekorzyść Atomu Trefl. – To jest trochę niepoważne, że sędziowie popełnili w meczu tyle błędów na naszą niekorzyść. Nie był to jeden błąd, ale zdarzyło się to kilka razy. Te pomyłki były ewidentne i chyba wszyscy zebrani w hali je widzieli. Jak odbierze się w trudnym momencie zasłużony punkt, oczywiście wpływa to na postawę drużyny – podkreślała zawodniczka. – Bardzo chciałyśmy umocnić w niedzielę pozycję lidera PlusLigi Kobiet, ale wiadomo, to jest sport, nie zawsze się wygrywa. Trzeba umieć przyjąć również porażkę. Myślę, że ten maraton z ostatnich tygodni był dla nas bardzo ciężki. Mam nadzieję, że odetchniemy troszeczkę w święta. Jeszcze musimy się zmobilizować na mecz w Czechach w Lidze Mistrzyń, po którym nastąpi trochę luźniejszy okres sezonu – zakończyła Paulina Maj.

*Więcej w sport.plźródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved