Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Pierwsza porażka świdniczan, SMS Spała ponownie na czele

II liga M: Pierwsza porażka świdniczan, SMS Spała ponownie na czele

W miniony weekend zmagań w II lidze mężczyzn za największą sensację można uznać pierwszą w sezonie 2011/12 porażkę Avii Świdnik. Rywalizacja w 1. i 3. grupie obfitowała w tie-breaki, a w grupie 2. po raz kolejny zmienił się lider.

Najciekawszym starciem w 1. grupie była walka o pozycję wicelidera między ekipami MKS-u Kalisz oraz akademikami z Poznania. W przypadku poznańskiego zespołu były to „miłe złego początki" – los sprzyjał im tylko w pierwszym secie i ostatecznie zwycięsko z tej zaciętej potyczki wyszli kaliszanie, którzy po kolejce „przerwy" powrócili na drugie miejsce w tabeli. Bliscy sprawienia największej sensacji byli, zamykający tabelę, siatkarze LO MS Świnoujście, którzy skutecznie stawiali opór czwartemu Morzu Bałtyk Szczecin. Do czasu. W piątej, decydującej partii warunki zdecydowanie dyktowali szczecinianie. Sytuacja obu zespołów w tabeli nie uległa zmianie. Sensacją pachniało również w Żaganiu, gdzie miejscowy Sobieski gościł lidera tabeli z Wrześni. Jednak już w tie-breaku zawodnicy Krispolu odzyskali swój rytm gry i podtrzymali długą passę zwycięstw. Mimo porażki ekipa z Żagania zachowała 5. miejsce i ciągle walczy o pierwszą czwórkę. Spory awans – z 8. na 6. miejsce – zanotował Orzeł Międzyrzecz, który nadspodziewanie łatwo, w trzech setach pokonał AZS UAM Zielona Góra. Strata punktów kosztowała drogo – zielonogórzanie spadli na 8. pozycję. Sporo emocji było również w konfrontacji Olimpii Sulęcin z Bzurą Ozorków. Szczególnie zacięta walka wrzała w pierwszym secie, rozstrzygniętym dopiero wynikiem 42:20. Piąta partia padła po nerwowej grze padła łupem Olimpii, która, dzięki temu zachowała 7. miejsce w tabeli.

W 2. grupie ponownie zmiana na fotelu lidera – siatkarze Rafako Racibórz tylko przez jedną kolejkę cieszyli się mianem najlepszej drużyny grupy. W pojedynku z trzecim w tabeli Keczaninem Kęty raciborzanie po ciężkiej walce zdołali ugrać seta. Z okazji natychmiast skorzystali uczniowie ze Spały, którzy roznieśli w puch AZS Politechnikę Opolską. Mała niespodzianka w Rybniku – ciężkie warunki miejscowemu Volley stawili zawodnicy Spodka Katowice. Jednak w końcówce tie-breaku to siatkarze z Rybnika zachowali więcej zimnej krwi. Ekipa Volley nadal musi zadowalać się 6. pozycją w tabeli – podział punktów z rywalami z Katowic uniemożliwił im walkę o 5. miejsce z wrocławską Gwardią. Gwardziści zgodnie z przewidywaniami wywieźli komplet punktów z Częstochowy. Bez niespodzianki obeszło się również w pojedynku dolnych stref tabeli w Wałbrzychu, gdzie ostatnia w tabeli Victoria dość łatwo uległa sklasyfikowanej o oczko wyżej Juvenii Głuchołazy.

W 3. grupie małe zachwianie lidera – RCS Czarni Radom dopiero w pięciu partiach uporali się z piątym w tabeli AZS-em Uniwersytet Warszawski. Co prawda nawet w przypadku porażki w tie-breaku, radomianie nie straciliby pierwszego miejsca, jednak od drugiego Campera dzieli ich już tylko jedno oczko – każda „wpadka" może skutkować utratą zajmowanej pozycji. Najciekawiej zapowiadało się spotkanie drugiej i trzeciej ekipy w tabeli, Campera Wyszków i Pronaru Parkiet Hajnówka. Komplet punktów "zgarnęli" faworyci z Wyszkowa, dzięki czemu ich przewaga nad przeciwnikiem wzrosła do pięciu oczek. W najlepszej czwórce umocniła się Żyrardowianka Żyrardów, zwyciężając – nie bez kłopotów – przedostatnie w tabeli Centrum Augustów. Niespodziankę w Olsztynie sprawili plasujący się na 9. miejscu zawodnicy Zawkrze Mława. Oba zespoły na zmianę „łapały" i traciły swój rytm gry. W najbardziej wyrównanym piątym secie lepsi okazali się mławianie, którzy, dzięki temu, awansowali na 8. pozycję. Z kolei „chłopiec do bicia" czyli ostatnia w tabeli drużyna Wilgi Garwolin narobił kłopotów zespołowi MOS Wola Warszawa. Warszawianie po niezbyt udanych trzech setach, w pozostałej części spotkania sprawowali już kontrolę nad rozwojem wypadków na boisku. Opłaciło się – dwupunktowa zdobycz zaowocowała „przeskoczeniem" o jedno oczko, na 6. pozycję.

W grupie 4. pierwszą porażkę w sezonie ponieśli siatkarze Avii Świdnik. Świdniczanie w drugiej i trzeciej partii spotkania zawzięcie walczyli na przewagi, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość sklasyfikowanego na 4. pozycji w tabeli STS-u Skarżysko-Kamienna. Niespodziewanie punkty na własnym terenie z Wisłokiem Strzyżów zgubili, znajdujący się na trzeciej pozycji, siatkarze Karpat Krosno. Pierwszy set przebiegał jeszcze po myśli gospodarzy, jednak w kolejnych setach ich forma staczała się po równi pochyłej. Wisłok pozostał na 5. miejscu i w następnej kolejce o pierwszą czwórkę powalczy z bezpośrednim rywalem ze Skarżyska-Kamiennej. W pozostałych pojedynkach obyło się bez niespodzianki – punkty powędrowały na konto zespołów MOSiR Bochnia, AKS Rzeszów i Wawel Kraków.