Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Georg Grozer: To nie była siatkówka

Georg Grozer: To nie była siatkówka

fot. archiwum

W starciu Resovii z Jastrzębskim Węglem Georg Grozer i jego koledzy przez pierwsze dwa sety byli tylko tłem dla rywali. Atakujący rzeszowian dopiero w trzeciej partii zagrywką pociągnął swój zespół do walki, ale odmienić losów meczu się nie udało.

– Początek meczu był fatalny w naszym wykonaniu – mówi Georg Grozer. – To w ogóle nie była siatkówka. Nikt z nas nie grał dobrze i ciężko to w ogóle wytłumaczyć. Po tej katastrofie wróciliśmy jednak do gry. Wygraliśmy dużą różnicą punktów trzeciego seta, a w czwartym, który był najbardziej zacięty, też mieliśmy swoją szansę na zwycięstwo.

Jak można wytłumaczyć waszą niemoc w pierwszych dwóch setach?
– Nie wiem, co powiedzieć. Na pewno nie było tak, że nie byliśmy odpowiednio skoncentrowani i nie chcieliśmy wygrać tego spotkania. Myślę, że swoje zrobiły nerwy, bo każdy z nas był bardzo zdenerwowany i stąd pewnie taka liczba błędów i nieporozumień na boisku. Jastrzębie od początku spotkania narzuciło nam swój rytm gry i presję. My nie mogliśmy sobie z tym poradzić. Wyglądaliśmy tak, jakbyśmy pierwszy raz grali nie tylko ze sobą, ale w ogóle w siatkówkę. Dobrze jednak, że później zdołaliśmy się przełamać i zaczęliśmy grać.

Jastrzębianie byli bardzo zmotywowani, ponieważ walczyli o miejsce w pierwszej „czwórce" i uniknięcie dodatkowego spotkania w Pucharze Polski. Może wam zabrakło takiej determinacji?
– Nie, bo chcieliśmy pokonać Jastrzębie. Zwykle toczyliśmy bardzo zacięte pojedynki z tym zespołem i spodziewaliśmy się równie trudnego spotkania także tym razem. Próbowaliśmy w tym meczu chyba każdego rozwiązania, jeśli chodzi o skład i koncepcję gry. Nie można powiedzieć, że oddaliśmy rywalom punkty bez walki. To, że tak łatwo przegraliśmy dwa pierwsze sety, nie wynikało z tego, że zabrakło nam motywacji, czy determinacji. Chyba nie ma takiego sportowca, który nie wychodziłby do walki z zamiarem zwycięstwa.* więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved