Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Lider z Biłgoraja ograł Patrię

II liga K: Lider z Biłgoraja ograł Patrię

Siatkarki Extrans Patrii Sędziszów Młp. po czterech z rzędu wygranych ulegli liderowi tabeli Szóstce Biłgoraj. W dotychczasowych drugoligowych pojedynkach, które oba zespoły stoczyły w tym jak i poprzednim sezonie czterokrotnie górą był zespół z Lubelszczyzny.

Pojedynek przodownika tabeli z Lubelszczyzny w Sędziszowie Młp. rozpoczął się dość zaskakująco. Skazywane na szybką porażkę miejscowe, po emocjonującej walce wygrały pierwsze starcie. Było ono najciekawszy set w tym meczu. Gospodynie walcząc z wielką determinacją i ambicją bardzo dobrze przyjmowały i broniły i to w głównej mierze zdecydowało o ich triumfie w pierwszej części meczu. Miejscowe od stanu 15:14 nie oddały prowadzenia do końca seta. – Grałyśmy zmiennym rytmem w ataku i ten sposób przynosił punkty – oceniała ten fragment spotkania Monika Bartnicka, grająca szkoleniowiec gospodyń, które musiały sobie w tym spotkaniu radzić bez kontuzjowanej Katarzyny Kutyły. Zawodniczka ta w dużym stopniu stanowi o sile rażenia sędziszowskiego ataku i jej brak dało się zauważyć. U przyjezdnych nie brakowało zaś Dominiki Żółtańskiej i Pauli Rauch, najlepszych zawodniczek meczu, których mocna zagrywka i atak stanowiły spory problem dla drużyny z Podkarpacia. – Drugi, trzeci i czwarty set należał do mojego zespołu, który wygrał je pewnie, pokazując kto był drużyną lepszą w tym spotkaniu – mówił po jego zakończeniu Paweł Wrzeszcz, szkoleniowiec Szóstki. I tak rzeczywiście było. Poza pierwszą odsłoną pozostałe części tego pojedynku należały do jego drużyny. Miejscowe w przegranych setach miały problemy z odbiorem i rozegraniem. Patria mimo porażki zagrała jeden z lepszych meczów w tym sezonie i na ile ją było stać na tyle postawiała się liderowi grupy.

Extrans Patria Sędziszów Młp. – Szóstka Biłgoraj 1:3
(25:21, 15:25, 14:25, 16:25)

Extrans Patria: Pająk, Chmura, Róg, Warzecha, Myjak, Bartnicka, Peret (libero) oraz Radoń i Pyrć
Szóstka: Kocemba, Żółtańska, Wyszomierska, Rauch, Kundera, Filipowicz, Pietrzyk (libero) oraz Gorczyca