Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dominik Żmuda: Zawodnicy z Gorzowa nie są bez winy

Dominik Żmuda: Zawodnicy z Gorzowa nie są bez winy

fot. archiwum

W spotkaniu GTPS-u Gorzów z Energetykiem Jaworzno nie zabrakło emocji, także tych pozasportowych. - Wyprowadzić takiego typu człowieka jak Adam Michalski z równowagi to nie lada sztuka - komentuje całe zajście siatkarz Energetyków, Dominik Żmuda.

Kolejne wasze ligowe zwycięstwo. Poza drugim setem wysoko wygrywane partię. Jak skomentujesz to spotkanie?

Dominik Żmuda: Bardzo solidnie przygotowaliśmy się na ten mecz pod względem taktycznym. Nastawialiśmy się na zagranie bardzo odważnie w zagrywce i to udało się wykonać. Udało nam się odrzucić graczy GTPS od siatki. Uważam, że kontrolowaliśmy ten mecz, no może poza tą drugą partią w której polegliśmy. Cieszą te 3 punkty. Gorzów to ciężki teren.

W spotkaniu było bardzo nerwowo pod siatką, a po meczu doszło do przepychanek. Jak te zdarzenia wyglądały z twojej perspektywy?– Na początek chciałbym powiedzieć, że wyprowadzić takiego typu człowieka jak Adam Michalski z równowagi to nie lada sztuka. Może teraz zabrzmi to co najmniej dziwnie, ale to spokojny człowiek. W mediach pojawiły się nagrania z tego całego zajścia, które miało miejsce. Widać dokładnie, że Adam zostaje pociągnięty za koszulkę i broni się.

Czy uważasz, że takie rzeczy powinny mieć miejsce na siatkarskich halach?

– Oczywiście, że hala sportowa to nie miejsce na takie zachowanie i to jest naganne, ale to wszystko działo się bardzo szybko. Nie ma sensu zastanawiać się kto zaczął a kto nie. Jest nagranie, pokazujące wszystko co miało miejsce. Na pewno zawodnicy z Gorzowa nie są bez winy.

Czy wiadomo jakie konsekwencje będą wyciągnięte w stosunku do waszego zawodnika?

– Jeszcze nie wiem co się stanie z Adamem, słyszałem, że ma być zawieszony. Liczę jednak, że do tego nie dojdzie. To wszystko zależy od zarządu klubu i trenera Gerymskiego. Nie wiadomo też jak na całą sprawę spojrzy związek. Adam to bardzo dobry zawodnik i liczę, że będzie nam dalej pomagał w zdobywaniu punktów.

Jesteśmy po pierwszej rundzie rozgrywek, jesteście zadowoleni  z wyników i pozycji w ligowej tabeli?

– Trudno nie być zadowolonym z 21 punktów i 4. miejsca w tabeli. Sądzę, że przed sezonem bralibyśmy taki stan rzeczy w ciemno. Musimy być jednak czujni i kompletować kolejne oczka.

Nieuchronnie zbliża się koniec roku, a więc czas podsumowań. Jaki to był rok dla ciebie?

– Pracowity. Utrzymaliśmy się w lidze, teraz jak już mówiłem jesteśmy wysoko w tabeli. Miałem spotkania lepsze, gorsze. Ogólnie mogę być zadowolony.

Jak zamierzasz spędzić święta i czego ci życzyć na nadchodzący rok?

– Święta spędzę w domu w Kędzierzynie. Będzie kilka dni na złapanie tchu i naładowanie baterii. Sylwestra najprawdopodobniej ze znajomymi również w moim rodzinnym mieście. Zdrowia, jeśli nic nie będzie mi dolegało, będę w stanie poradzić sobie z resztą.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved