Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Wojtaszek: Zagraliśmy swoją siatkówkę

Damian Wojtaszek: Zagraliśmy swoją siatkówkę

fot. archiwum

Warszawianie w niedzielny wieczór gładko pokonali Trefla Gdańsk 3:0. - Byliśmy bardzo dobrze przygotowani na to spotkanie. Poza tym zagraliśmy swoją siatkówkę, taką, jaką potrafimy - krótko podsumował pojedynek Damian Wojtaszek.

Wygraną w meczu o przysłowiowe sześć punktów sprawiliście sobie ładny świąteczny prezent.

Damian Wojtaszek: Ten świąteczny prezent jest spełniony może w połowie, ponieważ mamy jeszcze spotkanie z Metallurgiem Żłobin, które chcemy wygrać i awansować do dalszej rundy pucharów europejskich. Zobaczymy, mecz już niedługo, bo za dwa dni. Miejmy nadzieję, że Torwar będzie zapełniony i wygramy to spotkanie.

Udało wam się wygrać na trudnym terenie na Białorusi. To jest poważny krok ku temu, by awansować dalej.– Tak, wygraliśmy ten mecz 3:1. Mieliśmy ciężką podróż, ciężkie warunki, ale zapomnijmy o tym jak najszybciej. Już w środę mamy następny mecz u siebie i na tym się koncentrujemy.

Mocne strony waszego środowego przeciwnika?

– Rywal reprezentuje rosyjską szkołę: wysoki blok, bardzo dynamiczni zawodnicy. To przeciwnik jak przeciwnik, może nas wszystkim zaskoczyć. Wiadomo, każdy ma swój dzień. Musimy wygrać to spotkanie.

Wracając do meczu z Treflem – spodziewaliście się, że będzie 3:0?

– Powiem tak: byliśmy bardzo dobrze przygotowani na to spotkanie, mimo, że mieliśmy za sobą długą podróż, ale wszyscy czuli się bardzo dobrze fizycznie, jak i psychicznie. Poza tym zagraliśmy swoją siatkówkę, taką, jaką potrafimy.

Na półmetku rundy zasadniczej zajmujecie dziewiąte miejsce. Nie jest to chyba wynik, który was satysfakcjonuje?

– Mamy teraz na koncie dziewięć punktów, zbliżyliśmy się do drużyn ze środka tabeli. Przed nami druga runda i czas pokaże, co będzie.

*rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved