Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Joanna Wiatr: Potrzeba więcej turniejów

Joanna Wiatr: Potrzeba więcej turniejów

fot. Andrzej Wojciechowski

Kilka dni temu poznaliśmy zawodniczki, które według rankingu PZPS zdobyły w tym roku medale mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. - Nie ulega wątpliwości, że wolałabym zagrać w turnieju finałowym - mówi Joanna Wiatr, która złoto zdobyła wspólnie z Martyną Wardak.

Po raz kolejny zostałaś mistrzynią Polski…
Joanna Wiatr:
– Jestem szczęśliwa, że wraz z Martyną Wardak zdobyłyśmy złoty medal. Nie byłoby to możliwe dzięki naszemu sponsorowi, panu Jurkowi Tatarkowi. Chciałybyśmy mu bardzo podziękować za pomoc i współpracę. Nie ulega wątpliwości, że wolałabym zagrać w turnieju finałowym. Dobrze byłoby też wziąć w ogóle udział w większej liczbie zawodów. Ubiegły sezon plażowy był bardzo krótki.

Mocno ubolewasz, że nie było wam dane zmierzyć się i podczas jednego turnieju powalczyć o medale?
– Mam nadzieję, że uda się zorganizować finały w przyszłym roku. W końcu po to trenujemy, aby w tych jednych najważniejszych zawodach spotkały się najlepsze pary i mogły rywalizować o największe laury na arenie krajowej. Taki turniej jest potrzebny!

Co należy jeszcze zmienić?
– Według mnie powinno się organizować o wiele więcej zawodów. Jeżeli możemy zagrać w zaledwie czterech w przeciągu sezonu, to dziewczynom, które na co dzień grają na hali po prostu nie opłaca się trenować i przygotowywać pod kątem piachu. Zamiast tego, wolą wyjechać na wakacje i odpocząć. Nie ukrywajmy, plażówka nie jest łatwym sportem.źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved