Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk górą po pięciosetowym boju

I liga M: Ślepsk górą po pięciosetowym boju

fot. archiwum

Kolejne spotkanie w rozgrywkach I ligi mężczyzn, które zakończyło się w pięciu setach. Tym razem ze Ślepskiem Suwałki mierzyli się zawodnicy z Będzina. Dwa punkty na swoje konto zainkasowali gospodarze, którzy dość pewnie zwyciężyli w tie-breaku.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, oba zespoły grały ostrożnie, ale dokładnie. Jednak jako pierwsi prowadzenie objęli gospodarze z Suwałk, głównie za sprawą błędów w ataku Mateusza Zarankiewicza. Widząc to, szkoleniowiec gości – Rafał Legień postanowił desygnować do gry Adama Łapyszyńskiego. Obraz gry zmienił się na korzyść siatkarzy z królewskiego miasta. Skuteczny atak Bartosza Dzierżanowskiego i autowe zbicie Kamila Skrzypkowskiego dały będzinianom szansę na wyrównanie (15:14). Okazji tej jednak nie wykorzystali, ponieważ Skrzypkowski skutecznie zatrzymał blokiem Kantora. Wtedy o drugą przerwę na żądanie poprosił trener Legień. W samej końcówce na parkiet powrócił Zarankiewicz. Partię ostatecznie zwyciężyli gospodarze (25:21).

Druga odsłona miała podobny przebieg do poprzedniej. Początek to takie tzw. "siatkarskie szachy". Jednak tym razem to MKS MOS Będzin jako pierwszy objął prowadzenie za sprawą skutecznej gry przyjmującego Marcina Kantora, który posłał asa serwisowego, a potem zatrzymał blokiem Radomskiego. Przy stanie 14:16 trener gospodarzy dokonał podwójnej zmiany. Szewczyk i Wasilewski zmienili Jurkojcia i Rudzewicza. W końcowej fazie kapitana będzińskiego MKS-u – Dariusza Sygułę zmienił Damian Miller. Ostatecznie przyjezdni wygrali 23:25.

W trzecim secie oglądaliśmy ostrą wymianę ciosów po obu stronach siatki. Na asa Górskiego, Wójtowicz odpowiedział skutecznym atakiem między rękami bloku (4:3). Delikatną przewagę objęli gospodarze po zepsutej zagrywce Zarankiewicza i atomowym ataku Stępnia ze środka (13:11). Przy stanie 20:17 o czas poprosił Legień. Po przerwie Wójtowicz zaatakował nad blokiem. Jednak po błędzie Sławomira Szczygła (przejście dołem) na tablicy wyników mieliśmy 24:22. Pojedynczy blok Skrzypkowskiego na Zarankiewiczu zakończył zmagania obu zespołów w trzecim secie.Czwarta odsłona tego spotkania to koncertowa gra gości. Będzinianie zaczęli z wysokiego C. Radomski zaatakował po skosie w aut, następnie Kantor popisał się asem serwisowym i przy stanie 1:4 o czas poprosił Adam Aleksandrowicz. Jednak to nie wybiło z rytmu świetnie grających gości z Będzina. Przechodzącą piłkę efektownie i efektywnie skończył Dzierżanowski, Stępień zagrał w aut i w hali w Suwałkach pachniało tie-breakiem. Jednak Ślepsk nie złożył broni. Górski zaskoczył zagrywką Wójtowicza, Skrzypkowski skutecznie zaatakował po przekątnej i był remis 12:12. Potem zatrzymany Górski i znowu trzy punkty straty gospodarzy. Za Sygułę na boisku pojawił się Miller. Chwilę potem skutecznie zaatakował Wójtowicz i podział punktów stał się faktem.

Pierwsza piłka w piątym secie – atak Skrzypkowskiego poza boisko. Następnie ten sam zawodnik został zablokowany. Szkoleniowiec z Suwałk nie czekał długo na rozwój wydarzeń i poprosił o czas dla Ślepska Suwałki. Po przerwie Górski został został zablokowany i skutecznie zaatakował popularny „Cukierek" (Bartosz Dzierżanowski). Później gra Ślepska wyglądała już tylko lepiej. Jednak przed zmianą stron to goście prowadzili jednym punktem. Do stanu 11:11 tie-break był wyrównany. Jednak potem Suwałki odskoczyły na kilka punktów po autowej zagrywce Kantora i Wójtowicza. Zapunktowali również Skrzypkowski i Rudzewicz, który siatkarskim „gwoździem" zakończył to spotkanie.

Ślepsk Suwałki – MKS MOS Będzin 3:2
(25:21, 23:25, 25:22, 21:25, 15:11)

Składy drużyn:
Ślepsk: Skrzypkowski (kapitan), Rudzewicz, Radomski, Górski, Jurkojć, Stępień i Dembiec (libero) oraz Wasilewski i Szewczyk
MKS: Zarankiewicz, Kantor, Wójtowicz, Syguła (kapitan), Dzierżanowski, Szczygieł i Potera (libero) oraz Łapuszyński, Michalak i Miller

Zobacz również:
Wyniki 12. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved