Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mikko Oivanen o reprezentacji i powrocie na ligowe parkiety

Mikko Oivanen o reprezentacji i powrocie na ligowe parkiety

fot. archiwum

Po przerwie ligowej i grze w kadrze udany powrót na parkiety PlusLigi odnotowali "gdańscy" Finowie.- Wszystko jest w porządku. Cieszę się, że do PlusLigi wróciliśmy zwycięsko - zapewnia Mikko Oivanen, ucinając jakiekolwiek obawy.

– Przerwa na mecze kadry nie odbiła się źle na mojej grze dla klubu – zapewnia Oivanen. Atakujący Lotosu Trefla ma w ostatnich tygodniach powody do dumy. Był jednym z liderów reprezentacji Finlandii, która świetnie poradziła sobie w pierwszym etapie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich, a w ostatnią niedzielę przyczynił się do drugiego zwycięstwa gdańszczan w tym sezonie. Co ciekawe, występy w reprezentacji stanowią dla atakującego Lotosu Trefla jedną z nielicznych okazji do spotkań ze swoim bratem bliźniakiem, Mattim Oivanenem, który jest obecnie zawodnikiem rosyjskiego klubu Gubernija Niżny Nowogród. – Poza kadrą trudno nam się złapać, ale z bratem wciąż jestem w kontakcie. Radzi sobie nieźle. Czy jest między nami jakaś rywalizacja? Nic z tych rzeczy, każdy po prostu robi swoje – zakończył Mikko .

Finowie zagrają w europejskim turnieju kwalifikacyjnym, który w maju zostanie rozegrany w bułgarskiej Sofii. Prócz Mikko pojedzie na nie z pewnością Hietanen, który jednak w kadrze jest tylko rezerwowym. Oivanen cieszy się z sukcesu "Suomi", ale zapytany o szanse swojej reprezentacji na wyjazd do Londynu, odpowiada bardzo ostrożnie. – Gra dla kadry narodowej to zawsze wspaniałe przeżycie, zwłaszcza kiedy gra się klei i udaje się wygrywać. Mamy za sobą bardzo owocny okres, ale ciężko powiedzieć jak nam pójdzie w dalszych kwalifikacjach. Nie chcę oceniać naszych szans, ale na pewno czekają na nas silni przeciwnicy. Dodajmy, że w Bułgarii przeciwnikami Finów będą Hiszpania, Niemcy, Włochy, Serbia, Słowacja oraz Słowenia. Awans na igrzyska wywalczy najlepszy z grona tych zespołów.

Przerwa na występy w reprezentacji budziła w gdańskich kibicach obawy odnośnie dyspozycji Finów, a konkretnie ich zgrania z resztą nadmorskiego zespołu. Na strachu się skończyło. Wznawiając rozgrywki PlusLigi Lotos Trefl odprawił z kwitkiem Fart Kielce, odnosząc tym samym swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie. Co więcej, Hietanen został wybrany MVP spotkania.Udany powrót zaliczył również Oivanen, który w ostatnią niedzielę zdobył dla gdańszczan 18 punktów. Atakujący, który miniony sezon spędził w Turcji, od początku swojej przygody z Gdańskiem przymierzany był do roli lidera zespołu i raczej nie zawodzi. Czy spodziewał się jednak, że wraz z nowymi kolegami będzie okupował ostatnie miejsce w ligowej tabeli? – Rzeczywiście, nasz bilans nie wygląda dobrze, ale uważam, że mamy fajny, obiecujący zespół, który z czasem będzie grał coraz lepiej. Jestem zadowolony z przyjścia do Gdańska – twierdzi Fin.
Zawodnik zupełnie nie odczuwał dyskomfortu w związku z tym, że przez ostatni czas zgrywał się z zupełnie innymi zawodnikami niż klubowi koledzy. – Nie sądzę by przerwa na reprezentację stanowiła problem. Wszystko jest w porządku. Cieszę się, że do PlusLigi wróciliśmy zwycięsko – mówi.

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved