Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jarosław Tepling: Ta tabela może wyglądać zupełnie inaczej

Jarosław Tepling: Ta tabela może wyglądać zupełnie inaczej

fot. archiwum

Na półmetku I ligi Wanda Kraków zajmuje 8. miejsce. Skazywany na porażki beniaminek, udowodnił, że nie będzie ekipą dostarczającą rywalom punktów. - Patrząc na nasze ostatnie mecze nie jest niemożliwością wygrać z faworytem - potwierdza Jarosław Tepling.

Na półmetku rundy zasadniczej zajmujecie 8. miejsce w tabeli rozgrywek I ligi. Z punktu widzenia beniaminka, to satysfakcjonująca lokata?

Jarosław Tepling: I tak i nie. Tak – ponieważ odbiliśmy się od dna, jeszcze nie dawno zajmowaliśmy ostatnią lokatę i zamykaliśmy tabelę. Nie – ponieważ mamy apetyty na wyższą.

Mówiąc o celach zespołu, na początku sezonu, byliście dość ostrożni w typowaniach. Podtrzymałbyś stwierdzenie, że waszym celem jest utrzymanie w I lidze, czy może po ostatnich występach wasi sympatycy mogą liczyć, że Wanda Kraków włączy się w walkę o miejsce w czołówce?– Z tym miejscem w czołówce byłbym ostrożny, po prześwietleniu spotkań z pierwszej rundy skupiłbym się bardziej na każdym meczu, który jest do rozegrania, grze w miarę możliwości jak najlepiej i ciągłym punktowaniu. To pozwoli o bezpieczną lokatę, a może i wysokie miejsce tabeli.

Tę dobrą passę zwycięstw przerwało wam spotkanie PP z Będzinem. Ten wynik zadziałał na was deprymująco? To było chwilowe załamanie formy, tzw. wypadek przy pracy, czy realna ocena waszych możliwości na dzień dzisiejszy?

– Porażki dla jednych są deprymujące dla innych mobilizujące. My tych porażek nazbieraliśmy w ciągu sezonu kilka, dlatego wszelkie kwasy z nimi związanymi mamy już za sobą. Z każdej wyciągamy wnioski, staramy się na nich uczyć i poprawiać swoją grę. Szkoda Pucharu Polski, aczkolwiek teraz skupiamy się na lidze, w końcu to ona jest najważniejsza.

Nie jest tajemnicą, że zmagacie się z kontuzjami ( Blachury i Mischke). Brak tych zawodników jest sporym osłabieniem dla zespołu?

– Zdecydowanie.

Po decyzji o zamknięciu PlusLigi  wciąż nie  jest jasne, o co tak naprawdę walczycie i jak będzie wyglądała decydująca faza rozgrywek. Chyba nie do końca tak wyobrażaliście sobie grę na zapleczu ekstraklasy?

– Szczerze mówiąc nie jestem zaskoczony, że PZPS nie może się zdecydować o co gra 1 liga, bo chyba to nie 1 liga jest dla nich priorytetem. Nam zawodnikom zostaje grać ligę do końca, a o co będziemy grać pewnie okaże się zaraz przed play-offami.

Rozkład kolejnych spotkań nie jest dla was szczególnie korzystny, w sobotę gracie z Wieluniem, a po noworocznej przerwie z BBTS-em Bielsko-Biała. Po raz kolejny spróbujecie udowodnić, że Wanda Kraków potrafi wygrywać z faworytami?

– Po raz kolejny będziemy chcieli udowodnić swoją wartość i przełożyć to na punkty. Chcielibyśmy zrewanżować się za przegrane z Wieluniem i Bielskiem w pierwszej rundzie i dopisać do swojego dorobku punkty, których bardzo potrzebujemy.

Jak oceniłbyś poziom I ligi, widoczny jest jakiś przeskok między poszczególnymi zespołami? Czy o którejkolwiek z drużyn można powiedzieć, że jest ekipą nie do pokonania lub też wyjątkowo trudnym do przejścia rywalem?

Każdy na swój sposób jest trudnym rywalem i nie ma zespołu, który odstaje od reszty. Oczywiście są zespoły, które w klasyfikacji są najwyżej i to one prezentują najwyższy poziom, jednak patrząc chociażby na nasze ostatnie mecze nie jest niemożliwością wygrać z faworytem. Inaczej – patrząc na tabelę, na dzień dzisiejszy od 4ego miejsca w dół zespoły mają kolejno punkt mniej od rywala powyżej. Oznacza to, że po jednej, dwóch, trzech kolejkach ta tabela może wyglądać zupełnie inaczej.

Czym jeszcze możecie zaskoczyć swoich rywali?

– Jeśli rywale pozwolą, pokażemy na boisku (śmiech).

* rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved