Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Aleksandar Atanasijević: Wiedzieliśmy, że będzie trudno

Aleksandar Atanasijević: Wiedzieliśmy, że będzie trudno

Młodość jest podobno zawsze uśmiechnięta. Młody atakujący Skry miał dużo więcej powodów do zadowolenia po horrorze w Łodzi. - Pokazaliśmy, że umiemy się podnieść przegrywając 0:2 - mówił Aleksandar Atansijević.

Czy te dwa pierwsze sety były najgorszymi jak dotąd przez was rozegranymi? Jaka była przyczyna tych dwóch porażek?

Aleksandar Atanasijević: Nie, nie myślę, że w tych dwóch setach zagraliśmy wyjątkowo źle. Graliśmy całkiem dobrze. Myślę, że to gracze Lublany grali lepiej niż zazwyczaj potrafią i to jest przyczyną wyników pierwszych odsłon tego meczu. Szczególnie w pierwszym secie byliśmy bardzo blisko rywali, przegraliśmy tylko dwoma punktami, ale udowodniliśmy, że potrafimy dogonić rywala i w konsekwencji zacząć grać lepiej, wygrywając.

W drugim secie zaczęliście grać lepiej…

Tak, dokładnie, zaczęliśmy grać trochę lepiej niż normalnie. Pokazaliśmy, że nie jesteśmy ofiarami, a wręcz przeciwnie umieliśmy się podnieść przegrywając 0:2.

Nie uważasz, że to był dziwny mecz? Jeśli przypatrzeć się statystykom, wyniki w niektórych setach powinny być kompletnie inne niż te które pokazuje tablica wyników.

Tak, bardzo, o czym istotnie świadczą statystyki. Bardzo chcieliśmy wygrać to spotkanie, po prostu wygrać, ale dzisiaj, przynajmniej na początku, zupełnie nam nie szło.

A zapowiadało się łatwe spotkanie „za trzy punkty", prawda?

Nie, nie do końca. Wiedzieliśmy, że będzie trudno. W sobotę graliśmy przecież w PlusLidze, dzisiaj musieliśmy skoncentrować swoje siły na europejskich pucharach. Myślę, że następny mecz w Lublanie zagramy dużo lepiej, wygramy za trzy punkty i przywieziemy je do domu.