Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk pokonał dużo wyżej rozstawioną Nysę

I liga M: Ślepsk pokonał dużo wyżej rozstawioną Nysę

Ślepsk Suwałki pokonał dzisiaj w zaległym meczu jedenastej kolejki I ligi drużynę AZS Nysa. Porażka odniesiona w Suwałkach sprawiła, że nysanie spadli w tabeli z drugiego na trzecie miejsce. Ślepsk mimo zdobytych dwóch punktów zajmuje nadal szóstą lokatę.

Od początku spotkania ton nadawali gospodarze, którzy po zagrywkach Jurkojcia odskoczyli na prowadzenie 3:1. AZS przez jakiś czas gonił rywali, ale ci ponownie wypracowali lekką przewagę. Dopiero po błędzie w ataku Górskiego oraz kontrze Łuki goście wyszli na prowadzenie 10:9. Sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Teraz to miejscowi starali się gonić przeciwników, jednak z marnym skutkiem. Dodatkowo kiedy nysanie zaczęli świetnie radzić sobie w bloku drużyna ze Ślepska traciła do AZS-u trzy oczka (15:18). Gra zupełnie nie wychodziła suwalczanom, z kolei goście z Nysy grali jak z nut, wygrywając ostatecznie partię do 17.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się bardzo podobnie, jak poprzednia. Z tą jednak różnicą, że po pierwszej przerwie technicznej gospodarze nie oddali prowadzenia, a jeszcze je powiększyli (10:7). To podopieczni trenera Aleksandrowicza złapali w tym momencie meczu wiatr w żagle i to im wszystko wychodziło. Dodatkowo rywale ułatwiali im to, popełniając błędy. Dobra skuteczność w kontrze pozwoliła Ślepskowi prowadzić 15:10. Gdy zablokowany został Radomski szkoleniowiec Ślepska poprosił o przerwę, gdyż AZS odrobił znacznie straty (14:17). Z kolei po błędzie w ataku Radomskiego nysanie tracili już tylko punkt (18:19). Końcówka należała już do drużyny z Suwałk, która wygrała ją 25:21.

Po trzech błędach własnych gości Ślepsk wyszedł na początku trzeciego seta na prowadzenie 3:0 i przez długi czas starał się je utrzymywać, dodatkowo po pierwszej przerwie technicznej podwyższając je do pięciu oczek 11:6 (zbicie Rudzewicza i blok Radomskiego). Goście nie mogli znaleźć sposobu na skutecznie grających przeciwników. Natomiast każda kolejna skuteczna akcja budowała morale w drużynie z Suwałk. Pierwszego setballa Ślepsk miał po bloku Rudzewicza. Goście zdołali wybronić dwie piłki setowe, ale nie byli w stanie zatrzymać Ślepska przed wygraną.

Z kolei od początku czwartego seta przewodzili już siatkarze z Nysy. Świetna postawa na siatce gości dała im trzy punkty nadwyżki (6:3). Taka różnica dzieliła mniej więcej obie drużyny przez długi czas. Ewentualnie gospodarze odrabiali po swojej akcji jeden punkt. Chwilę przed drugą przerwą techniczną gra zespołu Ślepska stanęła. Goście odskoczyli na sześć oczek (17:11). Nie oznaczało to jednak, że ekipa z Suwałk się podda. Miejscowi odrobili trzy punkty straty, ale nie zdołali już powalczyć o wygraną w partii.

Tie-break to zacięta gra od samego początku. Po dobrych atakach Górskiego i Stępnia – z przechodzącej, Ślepsk prowadził dwoma punktami 5:3. Po zbiciu tego pierwszego drużyny zmieniały się stronami boiska, przy stanie 8:6 dla gospodarzy. W samej końcówce Stępień pociągnął grę zagrywką a całe spotkanie zakończył Jurkojć.

Ślepsk Suwałki – Stal AZS Nysa 3:2
(17:25, 25:21, 25:18, 22:25, 15:11)

Ślepsk: Skrzypkowski, Rudzewicz, Jurkojć, Górski, Stępień, Radomski, Dembiec (libero) oraz Rohnka, Wasilewski i Szewczyk
Stal AZS: Jarząbski, Kacprzak, Łuka, Fijałek, Stancelewski, Karpiewski, Andrzejewski (libero) oraz Bułkowski, Kęsicki, Mazur, Pizuński i Nalepka