Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Poznaliśmy plażowe mistrzynie Polski 2011

Poznaliśmy plażowe mistrzynie Polski 2011

fot. Andrzej Wojciechowski

Mimo, że nie rozegrany został w tym roku turniej finałowy mistrzostw Polski w plażówce kobiet a od zakończenia sezonu plażowego minęło już trochę czasu, to dzięki uchwale Wydziału Siatkówki Plażowej poznaliśmy tegoroczne mistrzynie - duet Wardak/Wiatr.

Ze względów finansowych w tym roku nie odbyły się główne imprezy mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet. Rozegrano jedynie cztery turnieje Grand Prix (w Toruniu, Poznaniu, Nowym Dworze Maz. i Gorzewie koło Płocka). Powodem braku środków na organizację zawodów było wycofanie się głównego sponsora, na którym opierała się organizacja dotychczasowych turniejów.

Praktycznie od zawsze siatkówka plażowa pod względem atrakcyjności sponsorskiej była daleko w tyle za popularniejszą halówką. Dopiero sukcesy, jakie w ostatnim czasie zaczęli święcić polscy plażowicze zwróciło uwagę wielu osób na tę dyscyplinę. Rozgrywki kobiece jednak nadal są na szarym końcu. Czemu zatem kobiece mistrzostwa Polski nie były aż tak atrakcyjne, by nie zainwestować w nie? Pogoda? W tym roku rzeczywiście nie rozpieszczała, no ale nie przesadzajmy. Uroda zawodniczek? Polki ponoć najpiękniejsze… więc o co chodziło? – Cały problem bierze się z małego zainteresowania ze strony samych zawodniczek, jak również telewizji. Należy zauważyć, że w turniejach poza nielicznymi parami z zewnątrz, startują jedynie pary kadrowe. Z kolei u mężczyzn ilość tych par jest znacznie większa – tłumaczyła wówczas Olga Syropiatko z Wydziału Siatkówki Plażowej w PZPS. Z pewnością miała rację.

Jak więc podsumować cały ubiegłoroczny sezon? Wydział Siatkówki Plażowej biorąc pod rozpatrywanie Regulaminu Wydziału Siatkówki Plażowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjął według niego decyzję, że mistrzyniami Polski 2011 zostały Martyna Wardak i Joanna Wiatr. Kolejne dwie lokaty wywalczyły dwójki Lodzik/Wołoszyn oraz Kozińska/Oleksy.Podjęliśmy taka decyzję aby mimo nierozegrania turniejów o mistrzostwo Polski przyznać tytuł na podstawie rankingu i turniejów, w których dane zawodniczki wystartowały – wyjaśnia Strefie Siatkówki decyzję Olga Syropiatko.Pomoże to szczególnie tym dziewczynom które mają możliwość ubiegania się np. o stypendia w swoich regionach. Często regulaminy przewidują stypendia za mistrzostwo Polski seniorów lub np. miejsca 1-5 w mistrzostwach kraju – dodaje, uzmysławiając tym samym, jak ważne dla zawodniczek (zwłaszcza tych młodych) są te rozgrywki.

Pierwsza ósemka mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet 2011:
1. Martyna Wardak / Joanna Wiatr
2. Iwona Lodzik / Agnieszka Wołoszyn
3. Martyna Kozińska / Agata Oleksy
4. Karolina Sowała / Katarzyna Urban
5-6. Monika Brzostek / Kinga Kołosińska oraz Aneta Gancarczyk / Sylwia Pilarek
7-8. Luisa Niemc / Karolina Suwińska oraz Daria Paszek / Renata Bekierźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved