Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Lechia i Wiking połączone – jeden klub w Tomaszowie Mazowieckim

Lechia i Wiking połączone – jeden klub w Tomaszowie Mazowieckim

fot. archiwum

5 grudnia 2011 r. przejdzie do historii tomaszowskiej siatkówki. Tego dnia, już oficjalnie, zostały połączone KPS RKS Lechia i MUKS Wiking, które od nowego sezonu będą wspólnie reprezentować Tomaszów Mazowiecki jako Klub Sportowy Lechia.

Tomaszów Mazowiecki słynie ze znakomitych siatkarzy. Wystarczy wspomnieć tych największych, którzy pierwsze sportowe kroki stawiali w tomaszowskiej Lechii: Edwarda Skorka i Wiesława Gawłowskiego – mistrzów świata i mistrzów olimpijskich. Jednak historia tomaszowskiej siatkówki to nie tylko ci dwaj wielcy polskiego sportu. Starsi kibice pamiętają braci Jerzego i Eugeniusza Szymczyków, Andrzeja Warycha, Wojciecha Baranowicza, Zbigniewa Zielińskiego i wielu innych. Do dzisiaj na siatkarskich parkietach występują mistrzowie świata juniorów – Bartłomiej Neroj i Paweł Woicki. Ten drugi ma na swoim koncie również złoty medal mistrzostw Europy. Kibice siatkarscy w Polsce znają też Michała Dębca, Grzegorza Boćka, Michała Błońskiego i Roberta Milczarka. Bez większej przesady można stwierdzić, że Tomaszów Mazowiecki jest do dzisiaj siatkarską kuźnią talentów.

W tym mieście z województwa łódzkiego brakuje jednak klubu, który byłyby znaczącą siłą na siatkarskiej mapie Polski. Szansą na poprawę tej sytuacji jest zjednoczenie Lechii i Wikinga. O tej fuzji mówiło się już od kilku miesięcy. W październiku prezesi i sponsorzy obu klubów, na spotkaniu u prezydenta Rafała Zagozdona podpisali list intencyjny w tej sprawie. W poniedziałek, 5 grudnia spotkali się raz jeszcze wspólnie z tomaszowskimi trenerami siatkówki, żeby osiągnąć ostateczne porozumienie. Podczas zebrania założycielskiego została podjęta decyzja o powołaniu KS Lechia. Jednogłośnie został zatwierdzony statut nowego klubu. Wybrano również komitet założycielski: Marka Hertela – prezesa KPS Lechia, Tomasza Migałę – prezesa MUKS Wiking i Stanisława Filę – pomysłodawcę nowego przedsięwzięcia i współwłaściciela firmy budowlanej Joka, która od kilku lat sponsoruje Wikinga. Ostatni z wymienionych został również wybrany prezesem nowo utworzonego klubu.

Cieszę się, że ta inicjatywa w końcu doszła do skutku. Już pięć lat temu, kiedy zaczynaliśmy wspierać Wikinga, wiedziałem, że w Tomaszowie jest miejsce tylko na jeden silny klub. Uzyskaliśmy poparcie miasta i powiatu. Przekonaliśmy nasze władze, że będziemy promować nasz region i wychowywać młodzież pod wspólnym szyldem – mówi Stanisław Fila. – Do końca sezonu drużyny KPS Lechia i MUKS Wiking będą normalnie występować w rozgrywkach ligowych na wszystkich poziomach i walczyć o jak najlepsze miejsca. Od nowego sezonu będziemy już grać pod wspólnym szyldem KS Lechia. Chciałbym stworzyć trzyletnią strategię pracy, która zaprocentuje awansem drużyny seniorskiej do II ligi. Skupimy się na wychowaniu młodych siatkarzy. Będziemy wynajdować i szlifować talenty w tej dyscyplinie sportu i na nich opierać nasze zespoły. Oczywiście, jeśli w przyszłości zajdzie taka potrzeba, postaramy się o sprowadzenie do klubu kilku klasowych graczy z zewnątrz. Zarząd klubu za swoją pracę nie będzie pobierał wynagrodzenia – wyjaśnia prezes KS Lechia.źródło: tomaszow-tit.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved