Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Bełcik: Kolejny raz zaczynamy mecz beznadziejnie

Izabela Bełcik: Kolejny raz zaczynamy mecz beznadziejnie

Atom Trefl Sopot zwyciężył w spotkaniu z AZS Białystok dopiero po pięciu setach. - Cieszę się dwóch punktów, ale z drugiej strony jestem zdenerwowana, myślę, że wszystkie jesteśmy - powiedziała na pomeczowej konferencji prasowej Izabela Bełcik.

Joanna Szeszko (kapitan AZS Białystok): – Z jednej strony chciałabym pogratulować zespołowi z Sopotu, że walczył do końca i w efekcie wygrał, z drugiej zaś mojemu zespołowi. Rozpoczęłyśmy spotkanie zdecydowanie. Z tego względu, że zajmujemy ostatnią pozycje w tabeli każdy punkt, a nawet set jest dla nas ważny. Udało nam się tu wydrzeć jeden punkt, choć można było więcej. Niestety w trzecim secie była jednostronna gra zespołu z Sopotu. W czwartej partii cały czas goniłyśmy, a piąta to loteria. Mimo wszystko cieszymy się z tego punktu. Mam nadzieję, że teraz będziemy piąć się w górę tabeli.

Izabela Bełcik (kapitan Atomu Trefl Sopot): – Gratuluję przeciwniczkom walki, że udało się im zakończyć to spotkanie dopiero w piątym secie. Jestem wściekła, że kolejny raz zaczynamy mecz beznadziejnie. To, że AZS zagrał dobrze, to jedno, ale my nie umiałyśmy wejść w ten mecz przez dwa kolejne sety. Musimy to jak najszybciej wyeliminować, bo czekają nas kolejne bardzo trudne spotkania i będzie nam ciężko kończyć je takim wynikiem po słabym początku. Cieszę się z dwóch punktów, ale z drugiej strony jestem zdenerwowana, myślę, że wszystkie jesteśmy. Nie mam pojęcia dlaczego to się tak kolejny raz potoczyło. Zostaje tylko nadzieja, że szybko to wyeliminujemy.

Władimir Wiertiełko (trener AZS Białystok): – Gratuluję Atomowi Trefl Sopot zwycięstwa. Zagraliśmy dzisiaj dobry mecz. Prowadziliśmy 2:0, ale w trzecim secie trener z Sopotu wprowadził zmiany, które uniemożliwiły nam dokończenie tego meczu. W czwartej partii nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji do wygrania meczu. Zdobyliśmy jeden punkt, co jest dla nas ważne. Mogliśmy jednak zdobyć więcej. Atom Trefl Sopot to dobra drużyna. My gramy z meczu na mecz coraz lepiej. Był to dla nas dobry pojedynek. Chciałabym podziękować za dobrą grę.

Alessandro Chiappini (trener Atomu Trefl Sopot): – Dziękuję za gratulacje. Ja również chciałabym pogratulować zespołowi z Białegostoku dobrego meczu. Przeciwnik sprawił nam dziś sporo problemów. Ostatnie mecze drużyna z Białegostoku grała w innym ustawieniu, z inną rozgrywającą, co nas kompletnie zaskoczyło. W dwóch pierwszych setach nasza zagrywka nie sprawiała problemów, dzięki czemu AZS mógł bardzo dobrze atakować. Biorąc pod uwagę fakt, że ostatnio gramy co 2-3 dni oraz naszą ciężką porażkę w Lidze Mistrzyń jestem zadowolony z samego zwycięstwa. Mimo tego, że przegrywaliśmy 0:2 potrafiliśmy przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając po tie-breaku. Niestety na same treningi nie mamy zbyt wiele czasu i w dalszym ciągu czekają nas ciężkie mecze – we wtorek i niedzielę.