Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Bez niespodzianki w Bełchatowie

PlusLiga: Bez niespodzianki w Bełchatowie

Siatkarze PGE Skry Bełchatów bez większych problemów pokonali na własnym parkiecie akademików z Olsztyna. Większe emocje były jedynie w trzeciej partii, którą bełchatowianie wygrali po grze na przewagi.

Pierwszy set rozpoczął się od udanego ataku Igora Yudina, a dalej gra toczyła się punkt za punkt. Po autowej zagrywce Łukasza Kadziewicza Skra schodziła na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 8:7. Skuteczne ataki oraz obrony zawodników z Olszyna spowodowały, że przy stanie 13:10 dla AZS trener Jacek Nawrocki poprosił o czas. Po przerwie gospodarze próbowali odrabiać straty (13:14), jednak atak Bartosza Krzyśka z prawego skrzydła pozwolił zejść AZS na drugą przerwę techniczną przy prowadzeniu 16:14. Gospodarze dzięki udanemu atakowi oraz punktowej zagrywce Karola Kłosa doprowadzili do remisu (16:16), a po punktowym bloku Daniela Plińskiego szkoleniowiec olsztynian, Tomaso Totolo, poprosił o przerwę, by wybić zawodników z Bełchatowa z uderzenia.  Po przerwie Skrze udało się jednak wypracować dwupunktową przewagę (20:18), którą dodatkowo powiększył Miguel Falasca, serwując asa. Przy stanie 23:20 trener Totolo poprosił o drugi czas, który nie wniósł nic nowego w grę jego podopiecznych. Kłos zakończył pierwszą odsłonę tego spotkania atakiem ze środka (25:20).

Druga partia rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia Skry (2:0). Po ataku Konstantina Cupkovicia z lewego skrzydła gospodarze schodzili na pierwszą przerwę techniczną z przewagą trzech „oczek” (8:5). Błędy w przyjęciu oraz autowe ataki Olsztynian pozwoliły wypracować Skrze pięciopunktową przewagę (11:6) i w tym momencie o czas poprosił trener Totolo. Jednak po nim przewaga ta wzrosła do sześciu punktów i utrzymała się do drugiej przerwy technicznej (16:10), a po niej kolejnym punktowym serwisem popisał się Falasca, natomiast Mariusz Wlazły pewnie zaatakował ze skrzydła (18:10) i szkoleniowiec gości poprosił o drugi czas w tym secie. Siatkarze z Warmii i Mazur próbowali odrabiać straty, jednak nie byli w stanie przeciwstawić się Skrze (21:14). Autowa zagrywka Yudina dała drużynie z Bełchatowa piłkę setową (24:14). Pliński i Aleksandar Atanasijevic punktowym blokiem zakończyli tego seta 25:15 i Skra prowadziła już w tym spotkaniu 2:0.

Kolejną partię od prowadzenia 2:0 rozpoczęli goście. Dzięki punktowej zagrywce Dawida Guni przewaga ta powiększyła się do trzech punktów (6:3) i utrzymała się do pierwszej przerwy technicznej (8:5). Gospodarze odrobili kilka punktów, jednak udany atak Yudina oraz potrójny blok Krzyśka, Yudina oraz Guillermo Hernana na Michale Bąkiewiczu pozwolił odskoczyć AZS-owi na pięć punktów (14:9), ale olsztynianie nie wykorzystali tak dużej przewagi i stracili sześć punktów z rzędu (15:14). Po ataku Cupkovicia z lewego skrzydła Skra schodziła na drugą przerwę techniczną prowadząc 16:15 i od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 22:21 po asie serwisowym Bąkiewicza szkoleniowiec AZS poprosił o czas, a po nim nastąpiła końcówka, w której gra toczyła się na przewagi. Wlazły punktowym atakiem z prawego skrzydła dał Skrze pierwszą piłkę setową (24:23), jednak zawodnicy z Warmii i Mazur doprowadzili do remisu. Ostatni punkt w tym secie bełchatowianie zdobyli po błędzie dotknięcia górnej taśmy przez zawodników AZS (26:24) i Skra wygrała całe spotkanie 3:0.

MVP: Daniel Pliński

Skra Bełchatów – AZS Olsztyn 3:0
(25:20, 25:15, 26:24)

Skra: Wlazły (13), Pliński (5), Kłos (9), Cupković (11), Falasca (6), Bąkiewicz (5), Zatorski (libero) oraz Kooistra, Woicki, Winiarski i Atanasijević
AZS: Hernan, Ferens (8), Yudin (12), Gunia (5), Krzysiek (10), Kadziewicz (6), Mierzejewski (libero) oraz Łukasik, Gaca, Siezieniewski i Winnik