Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Poważna kontuzja Dmitrija Muserskiego

Poważna kontuzja Dmitrija Muserskiego

fot. archiwum

Puchar Świata w Japonii ledwo się zakończył, a już wyszło, że paru Rosjan grało od dłuższego czasu na silnych zastrzykach przeciwbólowych. Dmitrij Muserskij, Siergiej Tietiuchin i Taras Chtiej to trzej najbardziej poszkodowani.

Awans olimpijski okupiony cierpieniem, medal w Japonii zdobyty determinacją. Trener Lokomotiwu Biełgorod Gienadij Szypulin właśnie poinformował, że jego zawodnicy w najbliższym czasie nie pomogą zespołowi w walce o tytuł mistrza Rosji, a przynajmniej jeden z nich na pewno. W przypadku Dmitrija Muserskiego sprawa jest o tyle trudniejsza, że ten w piątek wyląduje na stole operacyjnym z powodu urazu stawu skokowo-goleniowego. Przeprowadzone badania wykazały, że uraz jest na tyle poważny, że innego wyjścia, jak interwencja chirurga, nie ma. – Dmitrij Muserskij dziś był badany i wiemy już na pewno, że jest to poważna kontuzja stawu skokowo-goleniowego. Na boisku nie pojawi się przynajmniej do fazy play-off. W piątek przewidziana jest operacja tego zawodnika. Zarząd w tej chwili próbuje znaleźć najlepsze rozwiązanie w związku z zastępstwem, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła – powiedział Szypulin.

W przypadku dwóch pozostałych zawodników mówi się o naderwanym mięśniu pachwiny u Tarasa Chtieja oraz podobnie jak w przepadku Muserskiego – urazie stawu skokowo – goleniowego u Siergieja Tietiuchina. Nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy pozostała dwójka weźmie udział w rozgrywkach klubowych, ale wiadome jest na pewno, że cała trójka będzie leczona, jak to się mówi kolokwialnie „za jednym zamachem". – Cała ta trójka zapracowała na zwycięstwo w Pucharze Świata. Większość siatkarzy jednak grała na zastrzykach blokujących ból, a ja nie mogę pozwolić aby zawodnicy, którzy mają wziąć udział w olimpiadzie dalej byli poddawani takiej metodzie, czy jakiejkolwiek innej. Cieszę się z ich sukcesu bo to zuch chłopaki. Dominowali na parkietach, zdobyli nagrodę, ale cena jaką ponosi za to klub jest zbyt wysoka, dlatego zdecydowałem żeby leczyć całą trójkę naraz – dodaje trener Szypulin.

źródło: belogorievolley.ru, Sport24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved