Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Znamy skład turnieju w Sofii

Znamy skład turnieju w Sofii

fot. archiwum

W zakończonym w niedzielę Pucharze Świata poznaliśmy trzech kolejnych uczestników igrzysk w Londynie. Są to: Rosja, Polska i Brazylia. Wymienione zespoły dołączyły do Wielkiej Brytanii, która jako gospodarz miała zapewniony udział w igrzyskach.

Pięć kolejnych zespołów, które zagrają w turnieju olimpijskim, wyłonią turnieje kontynentalne. Europejski rozegrany zostanie od 8 do 13 maja w Sofii.

W listopadzie rozgrywane były trzy turnieje prekwalifikacyjne do igrzysk w Londynie. Ich zwycięzcy – Hiszpania, Finlandia i Niemcy zagrają również w Sofii. Do tego grona dołączyły również europejskie zespoły, które nie uzyskały kwalifikacji z Pucharu Świata czyli Włochy i Serbia. Stawkę uzupełniły Słowacja i Słowenia, które grały w finałach prekwalifikacji i miały najlepszy bilans z grona trzech finalistów.

W Londynie zagra dwanaście drużyn. Uczestnicy zostaną wyłonieni według następującego klucza – gospodarz, trzy najlepsze zespoły z PŚ, zwycięzcy pięciu turniejów kontynentalnych oraz zwycięzcy trzech turniejów interkontynentalnych.źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved