Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Raphael w Trydencie do 2014 r., Conte bez klubu

Raphael w Trydencie do 2014 r., Conte bez klubu

fot. archiwum

Facundo Conte, który po sezonie spędzonym w Maceracie trafił do ekipy z San Giustino, zdecydował się rozwiązać umowę z klubem z Umbrii. Przeciwnie do Argentyńczyka natomiast postąpił Raphael, który prolongował umowę z Trento do 2014 roku.

Raphael Vieira de Oliveira do drużyny Itasu Diatec Trentino trafił w 2009 roku. Przez te dwa sezony spędzone w Trydencie zdobył z tamtejszą ekipą wszystkie możliwe trofea. Ku uciesze włodarzy klubu, którzy są bardzo zadowoleni ze współpracy z brazylijskim rozgrywającym, Raphael zdecydował się przedłużyć kontrakt z Itasem aż do 30 czerwca 2014 roku.
– Ja i moja rodzina jesteśmy bardzo zadowoleni z warunków, jakie mamy w Trydencie i cieszymy się z faktu, że zostaniemy tu na kolejne lata. To właśnie razem z Itasem udało mi się zrealizować wszystkie moje sportowe cele. Czuję się tu jak w domu i bez wahania podjąłem decyzję o prolongowaniu umowy – mówił Brazylijczyk.

Trydenccy włodarze stawiają na stabilizację i starają się budować drużynę na lata. Nieco inaczej wygląda sytuacja w drużynie z San Giustino, która boryka się z problemami finansowymi. Ekipa z Umbrii rozwiązała kontrakt z Facundo Conte za porozumieniem stron. Po kontuzji Sasy Starovicia jest to kolejne osłabienie klubu trenowanego przez Ferdinando De Giorgiego, który zajmuje obecnie dwunastą lokatę w ligowej tabeli. Argentyńczyk natomiast łączony jest z drużyną Acqua Paradiso Monzy Brianzy, która po odejściu Todora Aleksiewa do Gazpromu Surgut nie pozyskała nowego przyjmującego. Conte w ekipie z Monzy grałby ze swoim kolegą z reprezentacji, Luciano De Cecco, który został wybrany najlepszym rozgrywającym Pucharu Świata w Japonii. Pogłoskom o transferze Conte do Monzy zaprzecza jednakże prezes klubu, Enrico Marchioni. – Bardzo byśmy chcieli pozyskać Facundo w swoje szeregi, ale kwestie finansowe nam na to nie pozwalają.
W takiej sytuacji istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że argentyński przyjmujący trafi do Korei bądź do Turcji, gdyż były trener reprezentacji Polski, Daniel Castellani, który obecnie pełni funkcję szkoleniowca Fenerbahce Stambuł, nie krył chęci pozyskania Conte do swej drużyny.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved