Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Iwona Kosiorowska: Chcę jeszcze pomóc

Iwona Kosiorowska: Chcę jeszcze pomóc

fot. archiwum

Kapitan I-ligowego AZS WSBiP KSZO Ostrowiec, miała zakończyć karierę. Jednak dzięki przekonaniu władz KSZO postanowiła jeszcze rok występować na parkiecie. Dzięki temu w ostatnim meczu, mogła świętować niemały jubileusz.

Przed tygodniem w sparingu z Patrią Sędziszów rozegrałaś 400. mecz w barwach AZS WSBiP KSZO. To budzi szacunek.

– Powiem szczerze, że nie liczę swoich występów. W naszym zespole takimi rzeczami zajmuje się pan Władysław Mazur i miło, że pamiętał o tym ile lat już tu gram i wkładam serce. Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że postaram się jak najwięcej kolejnych spotkań rozstrzygnąć na naszą korzyść.

Po namowach trenera zdecydowałaś się pomóc młodym zawodniczkom, choć przed sezonem chciałaś już zakończyć swoje występy zawodnicze.– Przed tym sezonem definitywnie powiedziałam, że rezygnuję z gry. Po długich namowach trenera Romana Murdzy zgodziłam się jednak, by jeszcze ten jeden rok pomóc zespołowi. Nie jest to łatwe tym bardziej, że są to młode dziewczyny u których przy presji wyniku zdarza się, że drżą ręce. Nasza rola teraz jest w tym, by do fazy play-off zrobić coś, dzięki czemu nabiorą one odwagi i zaczną grać bez psychicznego balastu. Mają duży potencjał, spore możliwości, ale zbyt często strach ma wielkie oczy i nie potrafimy go pokonać. Dziewczyny same muszą poznać swoje charaktery i walczyć ze swoimi słabościami. Momentami grają bardzo dobrze, ale brakuje jeszcze tej stabilizacji, żeby to się powielało z meczu na mecz. Myślę, że tak się w końcu stanie.

Czy po zakończeniu kariery zawodniczej będziesz chciała zająć się szkoleniem?

Jeśli klub będzie widział dla mnie jakąś rolę, już nie jako zawodniczki, to na pewno na to przystanę. Jeśli takich propozycji nie będzie, skupię się na pracy nauczyciela wychowania fizycznego. Obecnie uczę dzieci w Szkole Podstawowej numer 9 w Denkowie. Lubię pracę z dziećmi. To moja pasja.

* Cały wywiad Rafała Sobonia na stronie Echa Dnia

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved