Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Nysie powoli myślą o powrocie do elity

W Nysie powoli myślą o powrocie do elity

fot. archiwum

Na drugie miejsce na zapleczu PlusLigi awansowała drużyna Stali AZS Nysa. Wszystko dzięki szóstemu z rzędu zwycięstwu na własnym parkiecie. Trzy punkty nysanie zdobyli wygraną nad GTPS. Czy zatem w klubie myślą coraz poważniej o powrocie do elity?

Mimo tego całego mówienia o zamknięciu PlusLigi, pojawia się coraz więcej głosów, że wcale nie będzie to aż tak restrykcyjne. Wcale nie będzie potrzeba tych "milionów", żeby tam grać, a bardziej ma się liczyć stabilność finansowa klubu, zaplecze logistyczne i skład – zdradza prezes nysan Dariusz Pięt.Trzeba przede wszystkim spełnić wymagania sportowe. Ale jest jeszcze za wcześnie, by o tym mówić, bo przecież dopiero kończy się pierwsza runda, a potem są jeszcze rewanże i rzecz jasna play-off. Tym bardziej że czeka nas teraz seria pięciu spotkań na wyjeździe – wyjaśnia Pięt i dodaje: – W styczniu trzeba złożyć akces, czy chce się grać w PlusLidze. Nie będziemy się wygłupiać, jak po tej serii spadniemy np. na ósme miejsce, ale jeśli będzie dalej czołówka, to wtedy realnie można do tego wszystkiego podejść.

Sam prezes podkreśla, że mały budżet w przypadku Stali nie jest aż tak dużym problemem, choć też liczy na pomoc sponsorów w razie awansu. – Siedem, osiem lat temu, gdy byliśmy w PlusLidze, to też przecież nie byliśmy krezusami, a graliśmy na dobrym poziomie. Same pieniądze wyniku nie gwarantują. Ważne, by drużyny prezentowały jakiś poziom, a znajdą się tacy zawodnicy, którzy za mniejsze kwoty będą chcieli się pokazać w najwyższej klasie rozgrywkowej – tłumaczy, podkreślając przy tym, że dodatkowo w najbliższym czasie stacje telewizyjne mają się pochylić nad I ligą, mają być też nagrody pieniężne dla czołowych drużyn od PZPS-u.

Problem za to jest z halą, bo choć "nyski kocioł" ma swój niepowtarzalny klimat, to nie spełnia wymogów PlusLigi, a na dziś miasto nie dysponuje takim obiektem. – Może da to do myślenia włodarzom. Mieliby powód do zastanowienia się, bo przecież o nowej hali mówi się od 20 lat – zaznacza Pięt.Autor: Łukasz Baliński
Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved