Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Trudne rywalki Polek w przyszłorocznym World Grand Prix

Trudne rywalki Polek w przyszłorocznym World Grand Prix

fot. archiwum

W Grand Prix siatkarek 2012 Polki zagrają w "grupie śmierci". - Trafiliśmy na silnych rywali, ale może to i dobrze? Lepiej mierzyć się z potęgami, niż ze słabeuszami - komentuje podział grup w GP 2012 trener reprezentacji Polski siatkarek Alojzy Świderek.

Podjęte wczoraj w Lozannie decyzje w sprawie rozgrywek muszą zostać jeszcze oficjalnie zatwierdzone, ale to tylko formalność. W przyszłorocznej edycji GP biało-czerwone zagrają w Polsce (prawdopodobnie w Łodzi), na Tajwanie i w Japonii. Najtrudniejsze zadanie czeka je w pierwszym turnieju, gdy zmierzą się z Niemkami, Serbkami i Włoszkami.

Niezła grupa, same europejskie potęgi. Z Niemkami i Serbkami spotkamy się w maju w europejskim turnieju kwalifikacyjnym w Turcji – mówi Alojzy Świderek.W tym roku mieliśmy znacznie łatwiejsze zadanie, ale nie zawsze może być z górki – dodaje.

W finale w Ningbo zagra w tym roku tylko sześć najlepszych drużyn. Bez względu na to czy Polki wywalczą kwalifikację na igrzyska w Londynie (jedyną szansę będą miały w maju w Turcji), Świderek zamierza wystawić najsilniejszy skład z możliwych, by awansować do Final Six i zebrać jak najwięcej punktów.Więcej w serwisie sports.pl

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved