Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marcin Możdżonek: Po tym turnieju skoczyliśmy poziom wyżej

Marcin Możdżonek: Po tym turnieju skoczyliśmy poziom wyżej

fot. archiwum

- Po tym turnieju czujemy się mocni i wiemy, że możemy wygrać z każdym. Jeżeli udało nam się przebrnąć przez taki turniej jak Puchar Świata, to możemy zwyciężać w innych. Chcielibyśmy dorównać drużynie Huberta Wagnera - mówi Marcin Możdżonek.

Wierzyliście w sukces w Pucharze Świata?

Marcin Możdżonek:Powiem inaczej. Wiedzieliśmy, na co nas stać, a utwierdzały nas w tym kolejne zwycięstwa. Wierzę, że z tej drużyny będzie coś wielkiego.

Które spotkanie było najtrudniejsze?Najtrudniejsze? Zdecydowanie z Iranem.

Mecz z Brazylią nie śnił wam się po nocach? Było blisko odniesienia pierwszego zwycięstwa w meczu o punkty od 9 lat.

Na pewno nam się nie śnił i cieszymy się z sukcesu, jakim jest zajęcie 2. miejsca.

Kiedy wygrywaliście to praktycznie w każdym meczu kto inny był wybierany najlepszym zawodnikiem spotkania. To pokazuje, że ten zespół jest bardzo wyrównany.

I to była naszą siłą. Taki turniej, o tak dużym obciążeniu, nie może być rozgrywany przez sześciu zawodników. Za przykład niech posłuży Michał Ruciak, który długo nie był wywoływany przez trenera. W końcu wszedł w najważniejszym momencie i zrobił swoje. Można tak wymieniać po kolei…

Lada moment rozpoczną się przygotowania do igrzysk w Londynie. Zapewne jesteście w świetnych nastrojach, bo jesteście do przodu z czasem dzięki zapewnieniu sobie awansu po Pucharze Świata.

Prawda jest taka, że tym turniejem wywalczyliśmy sobie wakacje po sezonie ligowym. Już dawno nie było takiej sytuacji, dlatego mamy się z czego cieszyć. Będziemy mieli więcej czasu na poprawki i doskonalenie formy.

Czy reprezentacja Polski pójdzie śladem innych zespołów, które w poprzednich latach zajmowały czołowe pozycje w Pucharze Świata i również wywalczy olimpijski medal?

To się okaże. Mogę obiecać, że zrobimy to, co deklarowaliśmy do tej pory: będziemy walczyć o każdą piłkę i na pewno się nie poddamy. Sądzę, że po tym turnieju skoczyliśmy poziom wyżej. Jesteśmy lepsi i możemy lepiej grać.

Rozmawiał Piotr Onami – więcej w serwisie eurosport.pl

źródło: eurosport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved