Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Konrad Piechocki nie jest już prezesem Atomu Trefla Sopot

Konrad Piechocki nie jest już prezesem Atomu Trefla Sopot

fot. archiwum

Od 1 grudnia Konrad Piechocki jest już tylko prezesem PGE Skry Bełchatów. Sternik bełchatowskiego klubu zdecydował się zrezygnować z kierowania zespołem Atomu Trefla Sopot. Wraz z nimi z klubu odchodzi również Grzegorz Stawinoga.

Atom Trefl Sopot pod przewodnictwem Konrada Piechockiego zdobył wicemistrzostwo Polski i zakwalifikował się w pierwszym swoim sezonie do Ligi Mistrzów, a w drugim zdecydowanie prowadzi w tabeli PlusLigi Kobiet.

Całkowity powrót Konrada Piechockiego do macierzystego, który pomagał wprowadzić do PlusLigi i z którym wywalczył siedem mistrzowskich tytułów oraz pięć Pucharów Polski to także realizacja zobowiązań wobec Rady Nadzorczej PGE Skry, która kilkanaście miesięcy temu udzieliła prezesowi oraz wiceprezesowie zgody na "czasowe łączenie obu funkcji".

Poniżej treść oświadczenia Konrada Piechockiego i Grzegorza Stawinogi, który łączył funkcje wiceprezesów obu Klubów.Niedługo upłynie półtora roku od momentu, kiedy na prośbę głównego sponsora Atomu Trefla Sopot, firmy PGE SA, zostaliśmy poproszeni o przejęcie odpowiedzialności za ten Klub, zbudowanie składu oraz zaplecza trenerskiego i administracyjnego. Głównym zadaniem jakie zostało nam postawione było jak najszybsze osiągnięcie sukcesu sportowego. Miał powstać silny zespół, który dzięki swoim sukcesom budowałby pozytywny wizerunek sponsorów i aktywnie wspierał projekt budowy pierwszej elektrowni atomowej realizowany przez PGE SA.

Dzisiaj możemy z dumą powiedzieć, że główny cel został osiągnięty i to w rekordowo krótkim czasie. Taka działalność oraz podwójna rola nie była łatwa i wymagała często wielu wyrzeczeń, w tym także osobistych. Zarządzanie dwiema Drużynami, tak oddalonymi od siebie, to ogromne wyzwanie. Szefowie PGE Skry stwierdzili, że Atom Trefl Sopot znajduję się na takim poziomie sportowym i organizacyjnym, że dzisiaj potrzebuje zarządzania z poziomu lokalnego, i że to właśnie może jej zapewnić dalszy stały rozwój.

Uznaliśmy, że nasza misja dobiegła końca i z dniem 30 listopada złożyliśmy rezygnację z zajmowanych funkcji w Zarządzie Atom Trefl Sopot S.A. Wszystkim, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować, chcielibyśmy podziękować za wspólną pracę i wspólny sukces.

Pragniemy życzyć Zawodniczkom, Trenerom i całej Drużynie Atom Trefl Sopot osiągania dalszych sukcesów sportowych, a Pracownikom, Właścicielom oraz Sponsorom realizacji założonych celów.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved