Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bydgoszczanie gotowi do walki

Bydgoszczanie gotowi do walki

fot. archiwum

Po ponadmiesięcznej przerwie siatkarze Delekty wracają na parkiety PlusLigi. Bydgoszczanie jako jedna z nielicznych drużyn mogli trenować w prawie kompletnym składzie. Jedynie Antti Siltala grał w preeliminacjach do IO i wrócił z drobnym urazem.

Brakowało tylko Antti Siltali, który z reprezentacją Finlandii brał udział w preeliminacjach do igrzysk olimpijskich. – W poprzedni poniedziałek był już z nami. Szkoda tylko, że wrócił z urazem stawu skokowego. Na szczęście to chyba nic poważnego – mówi trener Piotr Makowski. Bydgoski szkoleniowiec w ponadmiesięcznej przerwie poza Finem miał do dyspozycji wszystkich swoich podopiecznych. Żaden bowiem z siatkarzy Delekty nie brał udziału w Pucharze Świata. Rozgrywane w Japonii mecze bydgoski zespół oglądał na ekranach komputerowych monitorów.

Byliśmy przez tydzień w Cetniewie, a tam nie można było odbierać stacji, która relacjonowała turniej. Dlatego też czasami każdy indywidualnie oglądał spotkania, a czasami udawało się załatwić rzutnik i wtedy w większym gronie mogliśmy kibicować naszym siatkarzom – dodaje trener. Podczas pobytu w Cetniewie Delecta dwukrotnie wygrywała z akademikami z Olsztyna. Wyjazd na obóz był koniecznością, bo zespół w Bydgoszczy miałby kłopoty ze znalezieniem miejsca do treningów. – Łuczniczka była przez kilka dni zajęta i dlatego zdecydowaliśmy się na obóz – kończy Makowski.

W czwartek drużyna wyjedzie do Rzeszowa, gdzie dwa dni później zmierzy się z Asseco Resovią. Trener gospodarzy Andrzej Kowal w ostatnich tygodniach miał spore problemy z prowadzeniem treningów. W Pucharze Świata uczestniczyli bowiem Piotr Nowakowski, Krzysztof Ignaczak i Amerykanin Paul Lotman. Ponadto kontuzjowany był Grzegorz Kosok, a Marko Bojić, Lukas Tichacek i Gyorgy Grozer występowali w preeliminacjach olimpijskich.Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved