Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zbigniew Bartman: Celem w Londynie jest medal

Zbigniew Bartman: Celem w Londynie jest medal

fot. archiwum

Po długiej podróży z kraju kwitnącej wiśni, zmęczony, ale szczęśliwy ze srebrnym medalem Pucharu Świata Zbigniew Bartman specjalnie dla Strefy Siatkówki opowiedział o minionym turnieju i o tym, co chce zdobyć w Londynie.

Jak czujesz się po tym całym turnieju?

Zbigniew Bartman: Szczęśliwy, ale zmęczony.

Na Pucharze Świata było sporo meczów, ale miałeś komfort psychiczny bo na ławce był Kuba Jarosz?Oczywiście, że tak. Kuba był dla mnie i całego zespołu ogromnym wsparciem. Dawał mi niesamowity komfort psychiczny. Wiadomo, że nie da się rozegrać jedenastu spotkań na najwyższym poziomie. Nie da się tego wykonać ani fizycznie ani psychicznie. Zawsze, gdy przydarzył mi się słabszy moment, nie dawałem rady, nie szło mi, to Kuba wchodził i dawał dobrą zmianę. Można powiedzieć, że odstawił kawał dobrej roboty.

Trener Lorenzo Bernardi ostatnio powiedział, że to w was należy upatrywać faworytów igrzysk. Awans w rankingu FIVB pozwoli wam uniknąć mocnych drużyn na początku.

W siatkówkę trzeba grać z każdym. Tu nie ma słabych ekip, co pokazał chociażby zakończony Puchar Świata. Jeżeli o wypowiedź trenera chodzi, to była pewna kurtuazja z jego strony.

Czy już teraz można stawiać reprezentację Polski w roli faworyta do złota na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie?

Ze stawianiem nas w roli głównych faworytów do złota jeszcze bym się wstrzymał. Na pewno jesteśmy w gronie pretendentów. Jedziemy na ten turniej po to żeby zdobyć medal – to już teraz można powiedzieć. Bo w innym celu nie mamy po co tam jechać. Ale z takimi deklaracjami, że już zdobędziemy złoty medal jeszcze trzeba poczekać.

Kolejka ligowa tuż tuż, czy możesz liczyć na trochę odpoczynku? Czy od razu ruszasz do treningów na pełnych obrotach?

Niestety, nie mogę liczyć na odpoczynek. Gdyż jutro muszę się stawić w klubie. Taki jest nasz zawód, nasza pasja. Nie ma co narzekać. Już w sobotę gramy bardzo ważny ligowe spotkanie, dlatego trzeba się do niego jak najlepiej przygotować.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved