Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W sobotę był SMS Sosnowiec, teraz czas na Piecobiogaz

W sobotę był SMS Sosnowiec, teraz czas na Piecobiogaz

Przed drużyną z Legionowa dwa bardzo ważne mecze z Piecobiogazem Murowana Goślina. - Na pewno będą to trudne spotkania, jednak poziom sportowych będzie o dużo wyższy, niż miało to miejsce w sobotę - zapewnia Wojciech Lalek, trener Siódemki Legionovia.

Zespół Siódemki Legionovia Legionowo odniósł 35. zwycięstwo w rozgrywkach ligowych. Podopieczne Wojciecha Lalka jak burza przeszły przez II ligę, teraz zwycięską passę kontynuują w I lidze kobiet. W minioną sobotę legionowianki pokonały Szkołę Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca 3:1. Strata seta w tym meczu przez jednego z głównych kandydatów do gry w ekstraklasie może być sporym zaskoczeniem, jednak należy wziąć pod uwagę, że w najbliższych dniach przed legionowiankami dwa arcyważne mecze z drużyną Piecobiogazu Murowana Goślina. W środę w Arenie Legionowo oba zespoły zmierzą się w Pucharze Polski, by w sobotę przenieść się do Wielkopolski, gdzie rozegrane zostanie spotkanie 11. kolejki I ligi kobiet. – Przegraną w drugim secie całkowicie biorę na siebie i nie mam absolutnie pretensji do dziewczyn. To był mój pomysł na grę, skład i zmiany, których dokonywałem w poszczególnych setach – tłumaczył Wojciech Lalek.Do meczu z SMS-em podeszliśmy z biegu. Przyznam, że nie zajmowaliśmy się przygotowaniem taktycznym na to spotkanie, przez co dziewczyny nie wiedziały za wiele o przeciwniku. I zrobiliśmy tak nie przez to, że lekceważymy przeciwnika, a dlatego, że mamy przed sobą ważne i ciężkie mecze z Murowaną Gośliną. Pierwszy z nich już w środę – dodał szkoleniowiec Siódemki.

Naszym zadaniem było wygrać mecz z SMS-em Sosnowiec – wygraliśmy go za trzy punkty. Nasz sąsiad – Chemik Police stracił punkty w spotkaniu z Armaturą Eliteski. Dla nas to również dobra informacja, bo oznacza, że pierwszą rundę fazy zasadniczej zakończymy na 1. miejscu – powiedział trener Lalek zapewniając, że dwumecz z jednym z faworytów do gry w PlusLidze będzie wyglądał zupełnie inaczej. – Na pewno będzie w tych meczach ciężko, jednak poziom sportowy będzie o dużo wyższy, niż to miało miejsce w sobotę.