Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Bielszczanki rozpoczęły operację „Ankara”

Puchar CEV: Bielszczanki rozpoczęły operację „Ankara”

fot. archiwum

Przed dużą szansę na awans do następnej rundy Pucharu CEV stoją siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. Przed tygodniem zespół Mariusza Wiktorowicza gładko rozprawił się z tureckim İller Bankası. Oby dla bielszczanek szczęśliwa okazała się również Ankara.

Dzisiaj wczesnym rankiem siatkarki bialskiego BKS-u Aluprof rozpoczęły operację „Ankara". Podopieczne Mariusza Wiktorowicza są na najlepsze drodze do awansu do 1/8 finału Pucharu CEV. Przed tygodniem zespół z Podbeskidzia nadspodziewanie łatwo poradził sobie z piątym zespołem tureckiej ekstraklasy wygrywając w „godzinę z prysznicem" 3:0. Pomimo zwycięstwa, a także słów trenera Burhan Saik Canbola, który zapewniał, że jego zespół dobrze będzie grał dopiero w Challenge Cup, bielszczanki muszą zachować czujność. – Mamy świadomość, że nie możemy zlekceważyć takiego zespołu jak İller Bankası Ankara. Szczególnie, gdy gra przed własną publicznością. W Turcji kibice to dodatkowy zawodnik na parkiecie, dlatego nie możemy zakładać, że spotkanie samo się wygra – mówi Maciej Zając, trener przygotowania atletycznego BKS-u Bielsko-Biała.

Zawodniczki z Bielska-Białej w doskonałych nastrojach odleciały z krakowskich Balic w kierunku Ankary, gdzie wieczorem Mariusz Wiktorowicz zaplanował jeszcze wieczorny trening. W zespole nie ukrywają, że wpływ na bardzo dobrą atmosferę wewnątrz drużyny miały ostatnie wyniki BKS-u Aluprof, ale i nie tylko… – Bardzo pomogła nam przerwa w rozgrywkach ligowych – zdradza trener Zając. – Dzięki temu dziewczyny bardziej się zgrały zarówno na parkiecie jak i poza nim. To przełożyło się na zwycięstwa – zarówno te w PlusLidze Kobiet, jak i w meczach pucharowych – dodaje. Spotkanie rewanżowe pomiędzy İller Bankası Ankara, a BKS-em Aluprof Bielsko-Biała zostanie rozegrany w środę o godzinie 17.00.

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved