Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Nowakowski : Rozegrałem dobry turniej

Piotr Nowakowski : Rozegrałem dobry turniej

fot. archiwum

Podczas Pucharu Świata jego ataki robiły wrażenie nie tylko na widzach, ale także na rywalach. Piotr Nowakowski podkreśla, że nie chce na tym poprzestać, i jego marzeniem jest złoto. Oto rozmowa jakiej udzielił Strefie Siatkówki po powrocie do kraju.

Ten rok jest bardzo udany dla ciebie i reprezentacji. Trzecia impreza w tym roku i trzeci medal. To spore osiągnięcie.

Piotr Nowakowski: Cieszę się, że możemy tworzyć historię. Nie wiem, czy uda nami się pobić rekord i zdobyć cztery. Ale z pewnością będziemy chcieli podnieść ich wartość. Tego trzeba nam życzyć.

Nie żałujesz porażki w meczu z Iranem, zgubionych punktów w meczu z Brazylią. Mogliście wracać z Pucharem Świata?Przydarzyła się mała wpadka z Iranem, ale to się zdarza najlepszym. Na szczęście nie zaważyło to na ostatecznym wyniku. Skończyło się dobrze, mogliśmy spokojnie przystępować do spotkań z Brazylią czy Rosją. Oczywiście gdybać można. Z pewnością moglibyśmy mieć do siebie pretensje, jeżeli byśmy nie awansowali. Ale w ostatecznym rozrachunku jest awans i z tego powinniśmy się cieszyć.

A nie boli ten piąty set z Rosją. Prowadziliście 14:9 i jednak zeszliście z parkietu pokonani.

Nie boli, jest to porażka jak każda inna. Na pewno to zapadnie w pamięci kibiców. Ale my już o tym zapomnieliśmy.

Polski środek zdominował japoński turniej. Marcin Możdżonek został najlepiej blokującym zawodnikiem, ty zebrałeś sporo pochwał. Popisywałeś się efektownymi zagraniami.

Bardzo miło mi to słyszeć. Takie słowa są budujące, jeżeli zdobywa się uznanie tylu kibiców. Ja zazwyczaj oceniam swoją grę dość surowo, ale w tym przypadku należy powiedzieć, że rozegrałem dobry turniej. Trzeba podkreślić, że Marcin Możdżonek również miał duży wkład w ten sukces. Najlepszy blokujący turnieju – to mówi samo za siebie.

Czy Igrzyska Olimpijskie w Londynie będą łatwiejszym turniejem niż Puchar Świata?

Piotr Nowakowski: Fajnie by było gdyby tak się okazało. Jednak trzeba pamiętać, że każdy będzie chciał zdobyć to złoto. Jest to bardziej prestiżowy turniej i będzie z pewnością ciężko.

Teraz powrót na ligowe parkiety, łatwo się będzie przestawić?

Z pewnością nie. Jednak z czasem będzie trzeba przyzwyczaić się do rytmu grania ligowego. Ale cóż, taka nasza praca. Jesteśmy w pewny sposób zahartowani po tym ciężkim turnieju. Wszystko przyjdzie z czasem.

Jakie nadziej wiążesz z rokiem igrzysk olimpijskich?

Z pewnością w kolekcji medalowej przydałoby się złoto. Ale to pozostaje w sferze marzeń świąteczno-noworocznych. Będziemy musieli bardzo mocno pracować. Nie będzie łatwo, ale mamy trochę czasu. Wszystko przed nami.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved