Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Lorenzo Bernardi: Polacy mogą nie zejść z podium

Lorenzo Bernardi: Polacy mogą nie zejść z podium

fot. archiwum

- Jeśli chodzi o show czy o suspens, to był wymarzony turniej dla kibiców. Losy awansu ważyły się nie tylko do ostatniego dnia, ale i do ostatniego meczu turnieju - mówi o zakończonym Pucharze Świata trener Jastrzębskiego Węgla, Lorenzo Bernardi.

Włoch jest pod wrażeniem gry reprezentacji Polski, która w tym turnieju wywalczyła kwalifikację olimpijską. – Polacy potwierdzili, że mogą grać na tym samym poziomie co Rosja, Brazylia czy Włochy. A nie można zapominać, że polska reprezentacja jest bardzo młoda i ma wielu zawodników, którzy mogą grać na tym najwyższym poziomie jeszcze sześć, siedem lat – uważa Bernardi.

Przypomnijmy, że srebro w Japonii było trzecim medalem wywalczonym przez kadrę Andrei Anastasiego w tym roku. – Uważam, że mogą nie zejść z podium także przy okazji kolejnych dużych imprez: Ligi Światowej oraz igrzysk olimpijskich. Jestem szczęśliwy, że w tej ekipie jest także dwóch przedstawicieli naszego klubu – podkreśla włoski szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Natomiast nie szczędzi krytycznych uwag pod adresem światowej federacji siatkówki. – Natknąłem się w prasie na kilka głosów rozczarowania po Pucharze Świata. Na przykład: "Dlaczego Japończycy zawsze grali swoje mecze jako ostatni, a ich rywale następnego dnia musieli rozgrywać swoje spotkania rano?" Niektórzy trenerzy podnosili argument, że reguły nie były równe dla wszystkich. Przyznam, że coś w tym jest. W ostatniej edycji zmieniono pewne reguły, co trzeba respektować, ale nie oznacza to, że nie można dać FIVB wskazówek, co może zrobić, by następne edycje były lepsze – mówi Bernardi.O co chodzi dokładnie? – Wielu ludzi powinno wziąć sobie do serca to, co powiedział Julio Velasco [legendarny trener reprezentacji Włoch, obecnie szkoleniowiec Iranu – przyp. red.] odnośnie tego, kto wygrał Puchar Świata. "To nie jest normalne, a raczej trochę dziwne, że są to dwa zespoły, które znalazły się w turnieju dzięki dzikiej karcie" – cytuje swojego byłego szkoleniowca Bernardi.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved