Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Liderzy grup II ligi kobiet tracą punkty

Liderzy grup II ligi kobiet tracą punkty

Pierwszy mecz w sezonie przegrały siatkarki Szóstki Biłgoraj, liderujące grupie 4 II ligi kobiet. Pierwszy punkt stracił również lider grupy 3, Budowlani Toruń. Pewnie wygrał swój mecz tylko lider gr. 2, Sokół Katowice, a Zawisza Sulechów przełożył swój mecz.

Do małej niespodzianki doszło w meczu rezerw Pałacu Bydgoszcz z Jokerem Świecie. Wicelider grupy 1 nie wykorzystał szansy, że pauzował zespół z Sulechowa i odrobił tylko punkt straty, wygrywając w Bydgoszczy 3:2. – W pierwszym secie poszło za łatwo i dziewczyny rozluźniły się. Od drugiego seta zaczęły grać źle. Na szczęście Pałac jeszcze tego nie wykorzystał. W kolejnych dwóch setach już tak. Ten jeden punkt straciliśmy na własne życzenie – mówił po meczu trener Jokera, Andrzej Nadolny. Trzeci w tabeli zespół AWFiS Gedania Gdańsk odniósł pewne zwycięstwo w meczu z Energetykiem Poznań. Podopieczne Pawła Kramka w czterech setach rozprawiły się z rywalkami i coraz śmielej mogą myśleć o play-off. Wyraźnej porażki w Elblągu doznały siatkarki Sokoła Mogilno. Podopieczne trenera Marka Tuszyńskiego przegrały 0:3 z Orłem, który jest tuż za nimi w tabeli. Również gładkiej porażki doznał najsłabszy zespół grupy 1, Czarni Słupsk. Ostatni zespół tabeli przegrał we własnej hali 0:3 z RSMS Police. Mecz Piasta Szczecin z Zawiszą Sulechów został przełożony na 4 lutego.

Bardzo pewne zwycięstwo 3:0 siatkarek Sokoła 43 AZS AWF Katowice nad zespołem UKS Krzanowice pozwoliło im się utrzymać na pozycji lidera. Mecz ku rozczarowaniu zgromadzonych na hali widzów był jednostronnym widowiskiem. Najwięcej emocji jednak wzbudził pojedynek dwóch drużyn z czołówki tabeli, w którym Silesia Volley II wygrała we własnej hali 3:0 z Politechniką Śląską Gliwice. – Moje zawodniczki pokazały bardzo dużą determinację, nawet w trudnych chwilach wierzyły w to, że są w stanie odwrócić losy seta i to się opłaciło. Najważniejsze, że jesteśmy dalej w "grze", nie tracimy kontaktu z czołówką i możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość – powiedział po meczu trener Silesii Volley Rafał Kalinowski. Powody do zadowolenia mogą mieć też siatkarki MCKiS Jaworzno oraz Częstochowianki. Podopieczne trenera Mariusza Łozińskiego nie dały szans w Częstochowie AZS Politechnice, a Częstochowianka pokonała we własnej hali zespół SMS PZPS Sosnowiec 3:0. – Zawodniczki SMS zagrały lepiej niż u siebie w październiku – przyznał Adam Łyczko, trener Częstochowianki. Oba zespoły nadal znajdują się wysoko w tabeli. W meczu drużyn z „ogona" tabeli gr. 2 SMS LO2 Opole pokonał w Świdnicy po zaciętym meczu 3:2 miejscowy MKS. Po wygranej 17:15 w tie-breaku opolanki zrównały się rywalkami punktami.

Pierwszy punkt w rozgrywkach straciły siatkarki Budowlanych Toruń, lidera grupy 3 II ligi kobiet. Niewiele brakowało, a AZS Politechnika Warszawska mógłby wywieźć z Torunia komplet punktów, bowiem prowadził już w tym meczu 2:0. – Powinniśmy wygrać za trzy punkty, ale taki jest sport. Nie robimy jednak tragedii z tej porażki, bo wiemy że zagraliśmy niezłe spotkanie. Mam nadzieję, że w przyszłości takich przykrych sytuacji unikniemy – mówił po spotkaniu trener akademiczek Robert Strzałkowski, który nie mógł do końca pogodzić się ze wszystkimi decyzjami komisji sędziowskiej. Podział punktów rywali wykorzystały siatkarki AZS LSW Warszawa, które mimo porażki w pierwszym secie ostatecznie pokonały w Ozorkowie UKS 3:1. Mistrzynie tie-breaków z Ostrołęki tym razem uniknęły nerwów i wygrały w Łęczycy 3:1, ale do piątego seta brakowało niewiele. Ambitny zespół Krzysztofa Psiurskiego w czwartym secie przy stanie 23:23 miał jeszcze szansę na zdobycie punktu, ostatecznie górą był jednak wyżej notowany zespół Nike. Emocji zabrakło w Łasku, gdzie ŁMLKS szybko rozprawił się z najsłabszym zespołem w grupie, Sobieskim Lublin. Coraz lepiej poczynają sobie za to siatkarki AZS AWF Warszawa, które zajmują przedostanie miejsce w tabeli. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Łaskiem w sobotę pokonały 3:0 ŁKS Łódź, rewanżując się łodziankom za porażkę z I rundy. – Teraz wychodzi nasza ciężka praca w poszczególnych elementach technicznych i taktycznych. Nie jest to jeszcze może szczyt marzeń, ale podejmujemy walkę i nie odpuszczamy, gdy nam coś nie idzie – mówił po meczu zadowolony trener Andrzej Ojrzanowski.

Pierwszej porażki i to na własnym terenie, doznał lider grupy 4, Szóstka Biłgoraj. Podopieczne trenera Pawła Wrzeszcza w meczu na szczycie musiały uznać wyższość Karpat Krosno, które zmniejszyły stratę do czterech punktów. – Niestety to spotkanie kompletnie nam nie wyszło. Rywal po prostu sprawił nam tęgie lanie. Wynik tak naprawdę nie odzwierciedla tego, co działo się na parkiecie. Powinniśmy w każdym secie przegrać jeszcze wyżej – mówił po spotkaniu trener zespołu z Biłgoraju. W czołowej czwórce na dłużej może zadomowić się Siarka Tarnobrzeg, która w miniony weekend wygrała pewnie z Bolesławem Rzeszów. Sporo emocji przeżywali kibice w Proszowicach. Pogoń po przegranym pierwszym secie z Dalinem Myślenice wyszła na prowadzenie w tym spotkaniu, ostatecznie musiała się jednak zadowolić tylko jednym punktem. Powody do zadowolenia mają siatkarki Jedynki Tarnów, które na własnym terenie pokonały 3:1 groźny zespół Tomasovii Tomaszów Lubelski. – Bardzo żałujemy tego spotkania. Była szansa na punkty, ale ją zaprzepaściliśmy. Teraz mamy tydzień przerwy i musimy wziąć się w garść. Te dziewczyny wiedzą, jak grać w siatkówkę, ale ich problem tkwi w głowach – mówił szkoleniowiec Tomasovii, Stanisław Kaniewski. Coraz gorsza sytuacja beniaminka z Wieliczki. MKS MOS przegrał kolejny mecz, tym razem 0:3 z Patrią Sędziszów Małopolski i z dwoma punktami na koncie zamyka ligową tabelę. W miniony weekend pauzował zespół Wisły Kraków.