Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Georg Grozer: To był tylko mecz towarzyski

Georg Grozer: To był tylko mecz towarzyski

fot. archiwum

W sobotę po przerwie na Puchar Świata wznawiają rozgrywki siatkarze PlusLigi. Asseco Resovię czeka pojedynek z Delectą Bydgoszcz. Forma, jaką zaprezentował zespół z Rzeszowa podczas turnieju w Krośnie nie nastraja optymistycznie.

Na pewno nie możemy grać tak, jak z Politechniką. To niedopuszczalne – mówi Georg Grozer, atakujący rzeszowskiej drużyny. – Myślę, że nasza słaba gra wynikała po części z tego, że to był tylko mecz towarzyski. Mam nadzieję, że jak przyjdzie grać o punkty w ważnym meczu ligowym, to poziom koncentracji i nasze nastawienie będą o wiele wyższe. Wtedy powinniśmy uniknąć tak głupich i łatwo straconych punktów, jak w meczu w Krośnie.

Wracacie do gry o punkty po ponad miesięcznej przerwie. Czy ta przerwa może się odbić na waszej grze?

– Zobaczymy, w jakiej formie i kondycji fizycznej wrócą zawodnicy, którzy grali w Pucharze Świata. Żeby dobrze przygotować się do meczu z Bydgoszczą, musimy odbyć ze sobą jak najwięcej treningów. Teraz najważniejsze, żebyśmy odzyskali rytm i zgranie z rozgrywającym. Na turnieju w Krośnie mieliśmy problemy z przyjęciem zagrywki, a przez to szwankowało tempo gry i rozegranie.Delecta spisuje się w tym sezonie znakomicie, a do tego już w poprzednich latach udowodniła, że jest dla Asseco Resovii bardzo niewygodnym rywalem, wygrywając mecze w Rzeszowie w rundzie zasadniczej.

– W tym roku Bydgoszcz jest jeszcze groźniejsza. Stephane Antiga i Marcin Wika są dużym wzmocnieniem. Na przyjęciu dobrze spisuje się także Fin Anti Siltala. Mają także dobrych środkowych. Czeka nas bardzo ciężkie spotkanie.

Straciliście już w tegorocznych rozgrywkach kilka punktów. Jesteście obecnie na trzeciej pozycji w tabeli i nie możecie sobie pozwolić na straty, zwłaszcza z niżej notowanymi rywalami.

– Nie jest tak źle. Najbardziej zawiedliśmy w meczu u siebie z Częstochową i ta porażka na pewno boli. W pozostałych spotkaniach podjęliśmy walkę i jeśli straciliśmy punkty, jak choćby jeden w Warszawie, to nie było to takie rozczarowanie. Na pewno nie zaprezentowaliśmy jeszcze swoich optymalnych możliwości. Powinniśmy grać z większą agresją , a jednocześnie radością.

Jak ocenisz postawę Polaków na Pucharze Świata?

– Na pewno byłem pozytywnie zaskoczony ich bardzo dobrą grą i osiągniętym w Japonii rezultatem. Widać było jednak, że w polskim zespole panuje znakomita atmosfera i radość z gry w drużynie narodowej. Miałem wrażenie, że zawodnicy kipią energią i są zdeterminowani żeby wywalczyć kwalifikację olimpijską. Swoje zrobiły także zmiany kadrowe i powrót do reprezentacji takich graczy, jak Paweł Zagumny i Michał Winiarski.

* Rozmawiał Rafał Myśliwiec (supernowości24.pl)
** Więcej przeczytasz w serwisie supernowości24.pl

źródło: supernowosci24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved