Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup: Martiza chce zrewanżować się wrocławiankom

Challenge Cup: Martiza chce zrewanżować się wrocławiankom

Gładkie zwycięstwo w trzech seta to dla Impel Gwardii Wrocław bardzo dobra zaliczka przed jutrzejszym spotkaniem Challenge Cup z bułgarską Maritzą Plovdiv. Siatkarki Iwana Petkowa nie zamierzają składać broni i w meczu rewanżowym zapowiadają zwycięstwo.

Impel Gwardia Wrocław przed tygodniem bardzo łatwo poradziła sobie w Hali Orbita z wicemistrzyniami Bułgarii wygrywając w nieco ponad 70 minut 3:0. Pierwsze partia była jednostronnym widowiskiem,zakończonym zwycięstwem podopiecznych Rafała Błaszczyka 25:10. W drugim secie zapowiadało się podobnie, jednak rozluźnione wrocławianki popełniły więcej błędów, co nie przeszkodziło im wygrać do 21. Zdecydowanie najbardziej zacięty przebieg miała trzecia odsłona meczu, którą zespół z Dolnego Śląska wygrał na przewagi.

Iwan Petkow, trener Martizy Plovdiv zapowiada, że w środę karta się odwróci i to jego zespół zwycięży i awansuje do kolejnej rundy Challenge Cup. Szkoleniowiec wicemistrzyń Bułgarii przeanalizował dokładnie grę Impel Gwardii i zapowiada, że jego zespół nie powinien mieć problemów z drużyną z Polski. Tego zadania nie ułatwi z pewnością fakt, że Bułgarii rozegrają mecz pucharowy nie we własnej hali, a ponad 100 km dalej – w Samkowie u stóp popularnego szczytu Riła. Miejscowa hala w Plovdiv nie spełnia standardów CEV, stąd zdecydowano się przenieść spotkanie do innego miasta.