Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bez niespodzianek w 9. kolejce PlusLigi Kobiet

Bez niespodzianek w 9. kolejce PlusLigi Kobiet

Jeden awans i trzy spadki - to krajobraz zawirowań w dole tabeli PlusLigi Kobiet po 9. kolejce rozgrywek. 6. pozycję utrzymał PTPS Piła, bez zmian w pierwszej trójce. Na czele nadal bowiem Trefl Sopot, Bank BPS Muszyna i MKS Dąbrowa Górnicza.

W pierwszym spotkaniu kolejki Impel Gwardia Wrocław podjęła u siebie PTPS Piła. Faworytkami były pilanki i to one rozpoczęły mecz od zwycięstwa w pierwszej partii 25:19. W dwóch kolejnych setach przyjezdne uległy jednak gospodyniom do 23 oraz 9. W czwartej odsłonie gra o zwycięstwo toczyła się na przewagi, mimo że zawodniczki PTPS-u prowadziły już 20:13, a przy stanie 24:21 miały aż trzy piłki setowe. Ostatecznie to Gwardzistki wygrały 26:24, a tym samym zapisały na swoim koncie bezcenne trzy punkty, które dały im awans z ostatniej na 7. pozycję w tabeli PlusLigi Kobiet. – Nie ukrywam, że był to dla nas bardzo ważny mecz, bo to najwyższa pora, żeby w końcu przełamać tę passę przegranych spotkań i zacząć zdobywać punkty. Mam nadzieję, że teraz pójdziemy za ciosem, że w końcu się odblokowałyśmy i zaczniemy grać tak, jak naprawdę potrafimy – cieszyła się po spotkaniu kapitan wrocławianek, Katarzyna Mroczkowska.

Tempa nie zwalniają liderki tabeli, siatkarki Atomu Trefla Sopot. W minioną sobotę pokonały one we własnej hali 3:1 zawodniczki Stali Mielec. Sopocianki były zdecydowanym faworytem spotkania i udowodniły to na boisku. Choć po pierwszej partii, przegranej przez gospodynie do 15, zapachniało sensacją, w trzech kolejnych odsłonach górą były już podopieczne Alessandro Chiappiniego. Wygrały one, kolejno, do 14, 15 i 15. – Mecz zaczął się dla nas korzystnie, lecz nie udało się utrzymać koncentracji. Zespół z Sopotu to wykorzystał – mówiła po spotkaniu kapitan przyjezdnych, Marta Szymańska. MVP spotkania zaś, Dorota Świeniewicz dodała: – Zespół Stali jest trudnym przeciwnikiem, mimo tego, że zajmuje miejsce w dolnej klasyfikacji. W pierwszym secie udowodnił, że potrafi grać na wysokim poziomie. Od początku drugiego seta my też zaczęłyśmy grać na wyższym poziomie. Dużo lepiej wyglądałyśmy w polu serwisowym, a w efekcie również w ataku i bloku.

Bez niespodzianki obyło się również w Białymstoku, gdzie tamtejszy AZS zmierzył się z Bankiem BPS Muszynianka Fakro Muszyna. Mistrzynie Polski nie miały żadnych problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala. Najbardziej wyrównany przebieg miała pierwsza odsłona, wygrana przez przyjezdne do 22. Kolejne partie siatkarki z Muszyny pewnie zwyciężyły do 15 oraz 19 i po trzech setach mogły cieszyć się ze zdobycia w tym meczu kompletu punktów. – Cieszymy się z trzech punktów. Nie był to łatwy mecz. Zawsze ciężko gra się z zespołami, które walczą o życie – mówił po spotkaniu zadowolony trener Banku BPS Muszyna, Bogdan Serwiński. Rozczarowania nie kryły z kolei białostoczanki. – Jesteśmy na dole tabeli. W meczu z ekipą z Muszyny chciałyśmy urwać ile się da – seta czy dwa. Niestety, zbyt wielka ilość błędów własnych i za mała wiara w to, że można pokonać Muszyniankę spowodowały, że mecz szybko się zakończył – mówiła kapitan AZS-u Białystok, Joanna Szeszko, której drużyna spadła z 9. na 10., czyli ostatnią pozycję w tabeli PlusLigi Kobiet.

Na zakończenie weekendowych zmagań kolejną, czwartą już porażkę z rzędu poniosły siatkarki Budowlanych Łódź. W łódzkiej hali przegrały one z MKS-em Dąbrowa Górnicza 1:3. Gospodynie wygrały tylko pierwszą partię, w której triumfowały 25:20. Później gładko już przegrały do 18 i 11. Zacięty przebieg miała jeszcze czwarta odsłona, a zwłaszcza jej końcówka, w której łodzianki zniwelowały trzypunktową przewagę przeciwnika (17:14) i doprowadziły do remisu (18:18, 20:20, 22:22). Ostatecznie lepsze okazały się dąbrowianki, które wygrały seta 25:22, a dopisując do swojego konta trzy punkty umocniły 3. pozycję MKS-u w ligowej tabeli. Drużyna Budowlanych Łódź spadła natomiast z 7. na 8. miejsce.

Mecz pomiędzy BKS-em Aluprof Bielsko Biała a Pałacem Bydgoszcz został przełożony i odbędzie się dopiero 14. grudnia.