Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Akademicy ponownie górą w towarzyskiej grze z Treflem

Akademicy ponownie górą w towarzyskiej grze z Treflem

Drugie spotkanie sparingowe w czasie przerwy w rozgrywkach rozegrały drużyny AZS Olsztyn i Trefla Gdańsk. Po raz kolejny górą okazali się być akademicy z Olsztyna. W poniedziałkowym pojedynku zwyciężyli oni w czterech setach.

Już na początku meczu olsztynianie odskoczyli na dwa oczka prowadzenia, które utrzymywało się w takiej postaci przez dłuższy czas. Zbliżający się do końca odsłony podopieczni Tomaso Totolo wypracowali kolejne punkty. Po błędzie w ataku Oivanena trener Ryś zareagował, gdyż jego drużyna przegrywała 21:17. AZS mimo to pewnie zakończył odsłonę wygrywając do 20. Druga partia była wyrównana od samego początku i choć olsztynianie prowadzili podczas pierwszej przerwy technicznej przewodzili 8:6, to jednak gdańszczanie szybko wyrównali stan meczu. W kolejnych akcjach AZS próbował odskoczyć, jednak za każdym razem ekipa trenera Rysia wyrównywała. Gdy od stanu 18:17 dla AZS-u kolejne trzy oczka zdobyli gdańszczanie interweniował gdański szkoleniowiec. W samej końcówce na tablicy wyników widniał remis 22:22, ale as serwisowy Kaczmarka dał Treflowi pierwszą piłkę setową a kontra Wołosza zakończyła tę część spotkania (25:22 dla Trefla).

Dużo pewniej w trzecim secie zaczęli olsztynianie, którzy postawili na mocną zagrywkę i odskoczyli na cztery punkty (8:4). W trakcie seta przewaga AZS-u wzrosła do sześciu oczek (16:10). W samej końcówce gdańszczanie odrobili sporą część strat. M.in. po atakach Ratajczaka i Augustyna zbliżyli się na punkt (23:24). Olsztynianie rozstrzygnęli jednak seta już w kolejnej akcji. Na początku kolejnej osłony prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Z czasem akademicy z Olsztyna wypracowali jednak trzy oczka na swoją korzyść (12:9). Zawodnicy z Gdańska nie potrafili odrobić strat i spotkanie zakończyło się w czwartej partii. MVP wybrany został Igor Yudin.

Indykpol AZS Olsztyn – Lotos Trefl Gdańsk 3:1
(25:20, 22:25, 25:23, 25:21)

AZS: Łukasz Kadziewicz, Dawid Gunia, Bartosz Krzysiek, Wojciech Ferens, Igor Yudin, Guillermo Hernan, Marcin Mierzejewski (libero) oraz Piotr Łukasik, Wojciech Winnik, Paweł Siezieniewski i Mariusz Gaca
Trefl: Artur Augustyn, Michał Kaczmarek, Mikko Oivanen, Matti Hietanen, Grzegorz Łomacz, Maciej Wołosz, Bartosz Kaczmarek (libero) oraz Daniel Wilk, Patryk Szczurek, Artur Ratajczak i Dmitro Wdowin

źródło: inf. własna, treflsport.com