Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zawodniczka zasłabła podczas meczu

Zawodniczka zasłabła podczas meczu

fot. archiwum

W meczu PlusLigi Kobiet skrzydłowa łódzkiej drużyny Helene Rousseaux straciła przytomność. Belgijka zaczęła mecz w podstawowej szóstce. Jednak po chwili została zmieniona. Wszystko wskazuje na to, że nie wiąże się to z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Po tym ja Rousseaux opuściła plan gry nie poszła do kwadratu dla rezerwowych, lecz usiadła na krześle. W pewnym momencie przewróciła się do tyłu i straciła przytomność. Po kilkudziesięciu sekundach ją odzyskała, lecz została odwieziona do szpitala. Według informacji szefów klubu, zostanie tam przynajmniej dwa dni.

Okazało się bowiem, że belgijska skrzydłowa już kilka razy musiała przerywać treningi z powodu złego samopoczucia. Ale nigdy sytuacja nie była tak dramatyczna jak w spotkaniu z Tauronem. Wszystko wskazuje, że w najlepszym przypadku czeka ją dłuższa przerwa w występach ligowych. 20-letnia Rousseaux to liderka Budowlanych w ofensywie. W dziewięciu wcześniej rozegranych spotkaniach zdobyła w sumie 127 punktów, z czego aż 115 po atakach.

Wszystko wskazuje na to, że zasłabnięcie naszej zawodniczki było spowodowane przemęczeniem organizmu i nie wiąże się z żadnymi poważniejszymi problemami zdrowotnymi młodej siatkarki. Wstępne badania przeprowadzone po meczu wykazały, że jej organizm nie zniósł najlepiej ostatnich miesięcy wytężonej pracy. Najprawdopodobniej właśnie przemęczenie i meczowy stres były powodem zasłabnięcia ambitnej siatkarki – informuje strona internetowa łódzkiego klubu.W najbliższych dniach popularna "Eli" będzie jeszcze pod obserwacją lekarzy.

 

 

 

źródło: budowlanilodz.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved