Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Podsumowanie 11. kolejki Młodej Ligi

Podsumowanie 11. kolejki Młodej Ligi

Młodzi bełchatowianie pokonując kędzierzynian umocnili się na pierwszej pozycji w tabeli ligi. Złą passę kontynuują natomiast olsztynianie. Siatkarze z Warmii, po 11. kolejkach, mają na swoim koncie zaledwie dwa zwycięstwa i zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Delecta Bydgoszcz, pokonując na wyjeździe drużynę Trefla Gdańsk, awansowała na drugą pozycję w ligowej tabeli. Premierowa odsłona spotkania była niezwykle zacięta, a zwyciężyli ją przyjezdni dopiero po walce na przewagi. W kolejnym secie jednakże młodym bydgoszczanom gra zupełnie się nie układała, co już od pierwszych akcji wykorzystali gdańszczanie, bezlitośnie punktując swych rywali. Podrażnieni takim obrotem spraw goście w kolejnych dwóch partiach nie dali gospodarzom pojedynku choćby najmniejszych szans na nawiązanie jakiejkolwiek walki, pewnie ich pokonując i zwyciężając cały mecz 3:1.

Lotos Trefl Gdańsk – Delecta Bydgoszcz 3:1
(30:32, 25:16, 19:25, 17:25)

Młodzi akademicy z warszawy zrewanżowali się swoim rówieśnikom z Jastrzębia Zdroju za porażkę, jaką ponieśli w drugiej kolejce, pokonując ich w pięciu partiach. Spotkanie lepiej otworzyli jastrzębianie, którzy już w pierwszych akcjach zdołali sobie wypracować kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca seta. Druga odsłona pojedynku jednakże przebiegła pod dyktando gospodarzy, którzy na parkiecie brylowali głównie w elementach zagrywki oraz ataku. Akademicy swą dobrą grę kontynuowali także w kolejnym secie, a kroku dotrzymywali im przyjezdni, co zaowocowało wyrównaną walką. Warszawianie mieli swoje szanse na rozstrzygnięcie trzeciej partii na swoją korzyść, lecz nie potrafili ich wykorzystać, dzięki czemu triumfowali w niej jastrzębianie. Gospodarze jednakże nie odpuszczali i po trzyminutowej przerwie powrócili na boisko pełni woli walki. Stołeczni siatkarze rozpoczęli czwartego seta z wysokiego C, szybko obejmując prowadzenie, którego już nie stracili, doprowadzając tym samym do tie-breaka. Miejscowi, niesieni na fali zwycięstwa, nie dali swym rywalom najmniejszych szans w decydującej odsłonie pojedynku i pewnie ją zwyciężając, zapisali na swym koncie dwa cenne punkty.

AZS Politechnika Warszawska – Jastrzębski Węgiel 3:2
(17:25, 25:17, 25:27, 25:21, 15:7)

Kędzierzynianie, po sensacyjnej przegranej z drużyną z Kielc, musieli uznać wyższość Skry Bełchatów. W pierwszej oraz w trzeciej odsłonie pojedynku gospodarze do połowy każdego z tych setów zdołali dotrzymać kroku rywalom z Bełchatowa, lecz w ich końcówkach oraz w drugiej partii, nie mieli argumentów by przeciwstawić się liderowi tabeli. Bełchatowianie dobrze radzili sobie w polu serwisowym, nie do zatrzymania byli także na siatce, co okazało się być ich kluczem do zwycięstwa.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 0:3
(23:25, 22:25, 20:25)

Ubiegłoroczni triumfatorzy Młodej Ligi, drużyna Resovii Rzeszów, nie była zbyt gościnna dla swych rywali z Kielc, gładko pokonując ich w trzech setach i pozwalając im na zdobycie w przekroju całego pojedynku zaledwie czterdziestu dwóch „oczek". Młodzi rzeszowianie rozprawili się z kielczanami w przysłowiową godzinę z prysznicem, w pierwszej partii pokonując ich różnicą aż siedemnastu punktów. Gospodarze pojedynku, w całym spotkaniu bezsprzecznie dominowali w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, czemu przyjezdni nie potrafili się skutecznie przeciwstawić. Zwycięstwo to dało rzeszowianom awans z szóstej na piątą pozycję w tabeli.

Asseco Resovia Rzeszów – Fart Kielce Politechnika Świętokrzyska 3:0
(25:8, 25:17, 25:17)

Dziewiątą porażkę w sezonie poniosła drużyna z Olsztyna, która tym razem, w akademickich derbach, uległa ekipie spod Jasnej Góry. Częstochowianie, dzięki świetnej grze w końcówce premierowej odsłony w elementach ataku oraz zagrywki, mogli cieszyć się z objęcia prowadzenia 1:0 w całym meczu, lecz przyjezdni szybko doprowadzili do remisu 1:1. To było wszystko, na co było stać młodych olsztynian. W kolejnych dwóch setach gra toczyła się już pod dyktando gospodarzy meczu, świetnie dysponowanych w ofensywie. Siatkarze z Warmii w czwartej partii starali się jeszcze przeciwstawić rywalom i walczyli o wywiezienie jakichkolwiek punktów z Częstochowy, lecz miejscowi na niewiele im pozwolili i to do nich należało „ostatnie słowo" w całym meczu.

AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa – Indykpol AZS Olsztyn 3:1
(28:26, 22:25, 25:16, 25:22)