Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Podsumowanie 10. kolejki I ligi mężczyzn

Podsumowanie 10. kolejki I ligi mężczyzn

Na czele ciągle BBTS Bielsko-Biała, punkt straty ma AZS Nysa, a dwa Pekpol. W Pojedynku beniaminków 3:2 wygrała Wanda Kraków. Tie-breakami zakończyły się również spotkania w Pile i Bielsku. Wielunianie odnieśli w Jaworznie zwycięstwo 3:0.

W spotkaniu beniaminków, czyli Cuprum Lubin i Wandy Kraków doszło do podziału punktów. Przyjezdni wygrali 3:2 i tym samym zrewanżowali się miedziowym za porażkę w majowym turnieju mistrzów o awans do I ligi. Nie pomogła zmiana trenera, od czwartku zespołu nie prowadzi już Dominik Frister, zastąpił go dotychczasowy II szkoleniowiec Paweł Szabelski. Porażka boli lubinian tym bardziej, że zamykają oni ligową tabelę.

Od samego początku nie ułożyło się spotkanie Energetykowi, który przegrał gładko z Siatkarzem Wieluń. Mimo porażki jaworznianie utrzymali czwartą pozycję w tabeli. Wielunianie wykorzystywali błędy rywali i mniej więcej w połowie każdego z setów budowali przewagę, którą utrzymywali do końca partii. Za tydzień Siatkarz podejmie u siebie Cuprum Lubin, a Energetyk pojedzie do Siedlec.

Niezwykle ciekawe spotkanie miało miejsce w Bielsku. Gospodarze w dwóch pierwszych partiach rozbili siatkarzy Ślepska i gdy wydawało się, że BBTS łatwo wygra, przyjezdni złapali wiatr w żagle. Sety nr 3 i 4 kończyły się na przewagi na korzyść Ślepska. Tie-break również przysporzył wiele emocji. Bielszczanie prowadzili 13:11, jednak goście odrobili straty, ale wygrać już im się nie udało, ulegli 15:17 i 2:3 w całym spotkaniu.

Również pięć setów mogli oglądać kibice w Pile. Miejscowi prowadzili w setach 2:1, jednak w czwartym stracili koncentrację i kompletnie nic im nie wychodziło. Szansę wykorzystali ostrołęczanie, którzy wygrali do 13. W tie-breaku gra toczyła się punkt za punkt, więcej zimnej krwi zachowali ostrołęczanie i to oni wygrali 18:16.

Z dobrej strony pokazali się siatkarze z Będzina, którzy pokonali na własnym parkiecie niżej notowanego rywala – Jadar Siedlce. Pierwszego seta wygrali goście, natomiast w kolejnych lepsi okazali się gospodarze, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony, realizowali oni założenia taktyczne. Będzinie zajmują piąte miejsce w tabeli mając na koncie 15 punktów, tracąc do lidera 8 oczek. Natomiast Jadar jest dopiero 10.

Na pozycję wicelidera wskoczyła Stal Nysa. Akademicy wygrali na własnej hali 3:1 z GTPS-em Gorzów Wlkp. W pierwszych dwóch setach miejscowi zagrali dobrze, kontrolowali przebieg gry, zwłaszcza w drugiej partii, którą wygrali do 14. Gorzowianie podnieśli się i wygrali trzeciego seta. W czwartym na brak emocji nikt nie mógł narzekać, ostatecznie wygrali gospodarze 27:25.