Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Młodzi siatkarze Aon hotVolleys Wiedeń zdobyli „WOLA-CUP” 2011

Młodzi siatkarze Aon hotVolleys Wiedeń zdobyli „WOLA-CUP” 2011

Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki "Wola-Cup" chłopców do lat 13 wygrali młodzi siatkarze z Wiednia, którzy wygrali wszystkie mecze w turnieju, a w finale pokonali UKS Serbinów Biała Podlaska. W turnieju wystąpiło 16 drużyn i rozegrano 48 spotkań.

Przez trzy dni w hali przy ul. Deotymy w Warszawie 16 drużyn chłopców do lat 13 rywalizowało o "Puchar Woli" w tegorocznej 25. edycji znanego w całej Europie międzynarodowego turnieju siatkówki młodzieżowej "Wola-Cup". Jak podkreślił w czasie uroczystego otwarcia zawodów prezes UMKS MOS Wola Krzysztof Zimnicki w turniejach "Wola-Cup" uczestniczyło już 60 drużyn zagranicznych z 18 krajów. W obecnym turnieju minisiatkówki, który odbył się pod patronatem burmistrz Dzielnicy Wola m.st.Warszawy pani Urszuli Kierzkowskiej z zagranicy przyjechały zespoły Aon hots Volley Wiedeń i TSC Berlin, a ponadto czołowe drużyny w tej kategorii wiekowej z całej Polski.

Zwyciężyli w turnieju młodzi siatkarze Aon hots Volley Wiedeń. Warto podkreślić, że trenerem młodych wiedeńczyków jest polski szkoleniowiec Łukasz Motyka, który jeszcze trzy lata temu grał jako rozgrywający w II-ligowym zespole MOS Wola Warszawa. Zespół z Wiednia wygrał wszystkie swoje mecze w turnieju, a "gwiazdą" zespołu był najlepszy siatkarz turnieju, Moritz Kindl. W wielkim finale turnieju Aon Wiedeń pokonał 2:0 (25:18)(25:22) UKS Serbinów Biała Podlaska. W meczu o trzecie miejsce Akademia Siatkówki im. Arkadiusza Gołasia z Ostrołęki pokonała UKS Piast Krotoszyn 2:0 (25:13)(25:17).

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Największy "Puchar Woli" pojechał do Wiednia, ale wszystkie 16 zespołów nagrodzono pucharami, wszyscy uczestnicy otrzymali zestaw słodyczy z czekoladowym Mikołajem, jako że turniej minisiatkówki na Woli to turniej mikołajkowy. Zawodników trzech najlepszych drużyn nagrodzono medalami oraz upominkami, ufundowanymi przez firmy sponsorskie. W plebiscycie trenerów wybrano najlepszych zawodników we wszystkich drużynach, których nagrodzono specjalnymi statuetkami ufundowanymi przez organizatorów. Firmy sponsorujące turniej ufundowały wszystkim uczestnikom z zagranicy i ich trenerom przewodniki po Polsce w języku niemieckim.

Krzysztofa Zimnickiego tak podsumował tegoroczną edycję 25’"WOLA-CUP" – Uważam, że poziom jaki zaprezentowała większość drużyn uczestniczących w turnieju był bardzo wysoki, a wyszkolenie techniczne tych bardzo młodych siatkarzy można podziwiać i gratulować szkoleniowcom. Mecze były bardzo zacięte, młodzi siatkarze imponowali wielką wolą walki. Mam nadzieję, że z tych młodych siatkarzy wyrośnie kilku późniejszych reprezentantów kraju. W naszych turniejach "Wola-Cup" grali kiedyś jako młodzi chłopcy np. Paweł Zagumny i Zbyszek Bartman, którzy teraz przynieśli nam tyle radości w czasie Pucharu Świata w Japonii.