Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Michał Winiarski: Pojechaliśmy do Japonii po awans

Michał Winiarski: Pojechaliśmy do Japonii po awans

fot. archiwum

Podopieczni Andrei Anastasiego znacznie skrócili sobie drogę do igrzysk, co da im więcej czasu na przygotowanie do tego turnieju. - To jest bezcenne - mówi przyjmujący reprezentacji Polski Michał Winiarski, który znacznie się do tego przyczynił.

Nikomu nie muszę chyba tłumaczyć, co znaczy tak szybko wywalczony awans. Unikniemy ogromnego stresu w turniejach kwalifikacyjnych i będziemy mieli więcej czasu, by przygotować się do igrzysk w Londynie – cieszy się Michał Winiarski. W przeciągu dwóch tygodni biało-czerwoni rozegrali jedenaście spotkań, co bez wątpienia wymagało dodatkowego wysiłku od zawodników, których cieszy zachowanie dobrej formy na przestrzeni całego turnieju.

Biało-czerwoni żałować mogą ostatniego seta w meczu z Rosją. Po zapisaniu punktu na swoim koncie Sborna pewna już była pierwszego miejsca w turnieju, a Polacy prowadzili w tie-breaku już 14:9. Ostatecznie jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili Rosjanie, którzy dzięki mocnej zagrywce Kruglowa zrewanżowali się Polakom za porażkę w meczu o brąz mistrzostw Europy. – Ponieważ Rosjanie grali już na luzie i wysoko przegrywali, pozwolili sobie na takie ryzyko i im się udało. A my nie mogliśmy skończyć ataków – ocenił Winiarski, który podobnie jak cała reprezentacja jest bardzo zadowolony z wyniku, jaki został osiągnięty w Japonii.

Wiosną reprezentanci Polski będą mogli skupić się więc na przygotowaniach do Ligi Światowej oraz rozgrywanych później igrzysk. Kwalifikacja wywalczona w kraju kwitnącej wiśni sprawia, że nasi siatkarze będą stawiani w grupie faworytów do medali olimpijskich. Za tą tezą przemawia to, że większość medalistów Pucharu Świata powtarzała ten wynik w turniejach olimpijskich. – To nie przypadek, że czołówka Pucharu Świata rywalizuje potem o podium igrzysk. W Japonii grają przecież wszyscy najlepsi, a o medal jest trudniej niż na igrzyskach – mówi Włodzimierz Sadalski, który na swoim koncie ma olimpijskie złoto. – Jestem przekonany, że w Londynie o medale będą walczyli Polacy, Rosjanie i Brazylijczycy. Może do tego grona dołączą Serbowie, Włosi, Amerykanie i Kubańczycy. I na tym lista kandydatów się zamyka – ocenia koordynator reprezentacji Polski.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved