Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kadra wróciła do kraju

Kadra wróciła do kraju

fot. archiwum

Reprezentacja Polski, która wywalczyła w japońskim Pucharze Świata srebrne medale, a co za tym idzie awans do Igrzysk Olimpijskich, wróciła dziś do kraju. Siatkarze nie ukrywają satysfakcji z faktu, że olimpijskich przepustek nie  udało się zdobyć Włochom.

Polaków na czele z trenerem Andreą Anastasim witali na Okęciu kibice biało-czerwonych. Siatkarze wracają do kraju z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku, mimo że była szansa pokonać w tym turnieju także Brazylię i Rosję.

Siatkarze "na gorąco" dzielili się swoimi opiniami po tym turnieju. – Wszyscy są na pewno w dobrych nastrojach. Mam nadzieję, że nie tylko raduję się grupka ludzi w Tokio, ale i cała Polska, bo wywalczyliśmy awans olimpijski. Szkoda, że przegraliśmy z Brazylią, ale we wszystkim szukamy pozytywów – powiedział Zbigniew Bartman. Mamy awans, a poza tym Włosi nie wejdą z tego turnieju, z czego jesteśmy okrutnie szczęśliwi – dodał.

Dlaczego biało-czerwoni cieszą się z niepowodzenia Włochów? Zapewne chodzi o sytuację, jaka miała miejsce tuż po spotkaniu z podopiecznymi Mauro Berruto. Mecz wygrali Polacy chociaż po dwóch setach przegrywali 0:2.Niektórzy z Włochów nie potrafili pogodzić się z przegraną i podczas tradycyjnego podziękowania za grę, zaczęli prowokować Polaków.

Prowodyrem awantury był Dragan Travica, który zaczepił Michała Kubiaka. Nasz przyjmujący nie pozostał dłużny rozgrywającemu reprezentacji Włoch. Do obu zaczęli dołączać kolejni zawodnicy i pod siatką się zagotowało. Interweniować musieli trenerzy, którym w końcu udało się opanować sytuację.

źródło: inf. własna, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved